Categories: Zprávy

„Davy lidí před úřadem práce“: Češi nedodržují nařízenou karanténu i přes přísná nařízení vlády se dnes objevilo obrovské množství lidí před úřadem práce

Kvůli boji proti koronaviru bylo zakázáno chodit na ulici bez zvláštních potřeb a byly zakázány i jakékoli masové akce.

Dnes se ale na Praze 4 objevilo obrovské množství lidí před úřadem práce.

.

Právnička Klára Long Slámová zveřejnila fotku tohoto davu na své facebookové stránce.

Byla velmi naštvaná, protože spousta lidí nepřikládá význam svému zdraví a zdraví druhých.

Od dnešního dne je zakázáno se na ulici objevovat bez zvláštní potřeby.

.

Je třeba zastavit šíření koronaviru.

I tak ale existují lidé, kteří nechtějí plnit nařízení vlády.

Co ukázala na svém Facebooku Klára Long Slámová to potvrzuje.

Na svém Facebooku advokátka zveřejnila fotografii davu, který stál před Úřadem práce na Praze 4.

.

Tato situace ji šokovala.

„Je to foceno v pondělí ráno.

Neuvěřitelné, co se na Novodvorské před úřadem práce děje“ napsala Klára Long Slámová.

V komentářích pod tímto příspěvkem byly různé názory, spousta lidí byla rozzlobená.

.

Mnohým se nelíbí, že existují ty, které ruší karanténu a další omezení.

„Pracuji na poště. Více klientů než dnes jsem snad ještě neviděla.

Je totiž životní nutností koupit si známku“ napsala jedna komentátorka.

Jiná žena napsala, že se dnes stěhovala z jednoho města do druhého a v autobuse jen ona měla roušku na obličej.

.

Nyní některé lékárny nebo jiné organizace umožňují vstup do svých prostor pouze po jednom.

Ale někdy se stávají situace, kdy lidé náhodou přijdou na jedno místo, jako například v neděli v Riegrových sadech.

Samozřejmě procházky po parcích jsou povoleny, ale jen tak se stalo, že se všichni rozhodli vstoupit do parku současně.

.

Ministr vnitra uvedl, že nikdo nebude nikoho kontrolovat na ulici a nebude požadovat nějaký papír, který by potvrdil účel východu na ulici.

Lidé si sami musí uvědomit důležitost této situace.

„Podle toho, jak zodpovědně se budou chovat, se rozhodne, zda tato opatření mají smysl.

Pokud lidé pochopí, že je to o nich, mají ta patření smysl“ řekl Jan Hamáček.

Další žena na svém Facebooku napsala, že většina občanů se chová nezodpovědně.

Chodila nakupovat potraviny do Lidlu a byly tam jen dvě ženy v rouškách – ona sama a jedna zdravotní sestra.

Ani při výběru potravin nikdo z nich nepoužíval rukavice.

I když to jsou nejzákladnější hygienická opatření.

.

Byli však i ti, kteří se snažili provokovat jiné lidi, ale naštěstí se jim to nepovedlo.

Většina má stále zdravý rozum.

Jana Dvořák

Recent Posts

Syn Přemka Forejta pobavil internet. O tátovi prozradil něco, co šéfkuchař nečekal

Den otců přinesl Přemku Forejtovi dárek, který se rozhodně nezařadí mezi běžné gratulace. Známý šéfkuchař…

8 hodinami ago

Fanoušci se dočkali. Dara Rolins potvrdila svatbu s Pavlem Nedvědem

Dara Rolins se po letech na hudební scéně rozhodla zpomalit. Oblíbená zpěvačka nedávno oznámila, že…

9 hodinami ago

Kdo tu podvádí a kdo krade: Rosák vyslal ostrý vzkaz do politických kruhů

Jan Rosák patří k osobnostem, které jsou s českým rozhlasovým a televizním prostředím neodmyslitelně spjaty.…

21 hodinami ago

Eva Decroix vyrazila na festival s mladým mužem. Politička musela jít s pravdou ven

Poslankyně a bývalá ministryně spravedlnosti Eva Decroix se během uplynulého víkendu vydala za kulturou a…

22 hodinami ago

Silná slova Terezy Kostkové: Moderátorka se postavila za Českou televizi i rozhlas a vyslala vládě ostrý vzkaz

Moderátorka a herečka Tereza Kostková patří dlouhá léta k nejvýraznějším tvářím České televize. Diváci ji…

22 hodinami ago

Ve 73 letech mezi davem pod pódiem: Dagmar Havlová překvapila energií na Metronomu

Letošní ročník festivalu Metronom přilákal do Prahy tisíce návštěvníků a jedním z největších magnetů programu…

22 hodinami ago