Categories: Zprávy

Lední medvídek přežil díky laskavým lidem: Stačí se podívat, jak krásná medvědice vyrostla

Před pěti lety v americké zoo v Columbusu porodila lední medvědice Aurora dvě mláďata. Bohužel jeden z nich nepřežil a matka odmítla druhého krmit. Zaměstnanci museli dítě z klece vyvézt.

Zdroj: mimimetr.me

Medvědí mléko je velmi husté a výživné, obsahuje cca 31% tuku. Je skoro nemožné najít podobné vhodné mléko v přírodě. Proto je často nemožné krmit malá mláďata v zajetí. Přežije jen jeden medvídek z deseti. Zaměstnanci zoo si byli tohoto problému vědomi a rozhodli se přidat do směsi světlicový olej.

Zdroj: mimimetr.me

Malému medvídku se zalíbila chuť produktu a začal jej pít z láhve. Je pravda, že medvídek nepřibíral dobře a neustále spalo v inkubátoru. Aby se zlepšil stav medvídka, bylo rozhodnuto přidat do směsi olej ze sleďů. Toto je praxe mnoha zoologických zahrad, které mají úspěšné záznamy o krmení mláďat.

To však Noře nepomohlo, naopak, její stav se jen zhoršil. Na rentgenovém snímku bylo vidět, že stav kostní tkáně u medvídka nebyl ani zdaleka normální.

Zdroj: mimimetr.me

Začali krmit Noru předešlým jídlem. Překvapivě medvídek začal pomalu růst. O měsíc později se jí otevřely oči. Potom se Nora začala plazit a po téměř třech měsících se naučila chodit. Pro zaměstnance zoo to byla tak radostná událost! Potom se medvídek stal tak silným, že začal pobíhat po všech kancelářích. Vyrobili pro ni malý bazének a Nora hodiny stříkala ve vodě. Ráda také hrála s míčem a běžela za mýdlovými bublinami.

Mladat¨ko se stalo oblíbenou pro všechny. Ukázalo se, že je přátelská a neuvěřitelně láskyplná.

Zdroj: youtube.com

Když ale Nora vyrostla, všichni litovali, že se s ní museli rozloučit. Bylo rozhodnuto poslat jí do zoo v Oregonu, kde pro ni byly vytvořeny pohodlnější podmínky. Tam Nora měla starší spolubydlící. Starší medvědice zacházela s Norou dobře, ale dokonce velmi brzy zemřela.

Nyní pětiletá Nora nadále žije v zoo a těší návštěvníky svou veselou povahou. Ráda si hraje s různými předměty a hází je do vody. Zvíře se aktivně věnuje sportu. Spouští se na simulátoru, kde kráčí. Nora má dva potenciální ženichy, kteří žijí v sousedství. Zaměstnanci zoo doufají, že si medvěd brzy vybere partnera, a pak se všichni budou těšit na miminek.

PSALI JSME: MUŽ DVAKRÁT ZACHRÁNIL MEDVÍDKA PŘED ZLÝM OSUDEM: JAK MU MEDVÍDEK PODĚKOVAL

ČTĚTE TAKÉ: MEDVĚDICE NEMOHLA ZACHRÁNIT MLÁĎATA ZE STUDENÉ VODY: ALE POBLÍŽ BYLI RYBÁŘI A PUSTILI SE DO ZÁCHRANY

medvedieva@email.cz

Recent Posts

František Nedvěd přiznal, že po léčbě rakoviny se dozvěděl o další nemocí: stalo se mu to před očkováním proti covid-19

František Nedvěd uvedl, že se po absolvovaném ozařování a chemoterapii mu vrátil hlas. Nyní ale…

15 minutami ago

Ženě omylem vpíchli šestinásobnou dávku vakcíny proti koronaviru: Co to udělalo s jejím zdravím

V Itálii 23letá žena omylem dostala šest dávek vakcíny proti koronaviru od firmy Pfizer/BioNTech naráz…

56 minutami ago

Jak vypadá nový dům Tomia Okamury: prošel kolaudací a má plochu 431 metrů čtverečních, za stavbou stojí světoznámý švýcarský architekt

Šéf SPD Tomio Okamura konečně může bydlet v novém domě, který prošel kolaudací. Architektem jednoho…

2 hodinami ago

Ministerstvo zdravotnictví chce zabránit šíření koronavirové infekce: otevření zahrádek tak bude doprovázet opatření, které neumožňuje připojit se na wifi

Příští týden 17. května se v Česku zprovozní zahrádky u restaurací. Nebude na nich ale…

2 hodinami ago

Andrej Babiš předpokládá možnost, že by stát mohl proplácet dětem testy, které budou potřebovat k cestování do jiných zemí

Premiér Andrej Babiš připouští možnost, že by stát mohl proplácet dětem testy potřebné k cestování…

9 hodinami ago

Nemám ráda své vnoučata. Jsou mi cizí

"Možná říkám hrozné věci, ale jsem absolutně lhostejná ke svým vnoučatům," říká Lenka své kamarádce.…

9 hodinami ago