Categories: Zprávy

„Nárůst nakažených v Česku třetí den v řadě zrychlil“: Roman Prymula řekl, že pokud bude počet nemocných překročí 400 lidí denně, bude vláda brzdit uvolňování opatření

Náměstek ministra zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula se domnívá, že takové sice postupné, ale přesto rychlé zmírnění opatření povede ke zvýšení počtu nemocných.

.

Dodal, že velmi silně to ovlivní zmírnění zákazu volného pohybu.

Epidemiolog řekl, že pokud bude nemocných několik set denně, bude vláda nucena pozastavit své kroky ke uvolňování opatření.

.

Roman Prymula nechtěl opakovat to, o čem mluvil opakovaně, například o kapacitě jednotek intenzivní péče nebo o plicních ventilací.

Místo toho upozornil, že pokud počet nemocných překročí 400 lidí denně, bude vláda brzdit uvolňování opatření.

.

Náměstek ministra zdravotnictví dodal, že je nutné zabránit exponenciálnímu nárůstu nemocnosti.

Zdá se, že Roman Prymula není příliš spokojen s tím, že vláda ustoupila od původního plánu a urychlila tempo zmírnění opatření.

.

Vysvětlil, že bylo rozhodnuto urychlit proces kvůli dobré epidemiologické situaci, i když to má i svá rizika.

Nyní vláda a ministerstvo zdravotnictví musí být velmi opatrní a potřebují 14 dní, aby analyzovali situaci a rozhodli se, zda opatření dále uvolní, nebo ne.

.

Roman Prymula uvedl, že nyní se vláda bude snažit nahradit všeobecná přísná opatření, která poškozují ekonomiku, cílenějšími opatřeními.

Podle něj vláda plánuje pokračovat v chytré karanténě, zejména v oblastech, kde je mnoho nemocných.

.

Všeobecným opatřením zůstane pouze nošení roušek, všechna ostatní opatření musí být cílenějšími.

Nyní se počet nakažených denně rovná několika desítkám a to je velmi dobrý ukazatel.

.

Roman Prymula řekl, že během chytré karantény byly udělany mapy pohybu nemocných lidí a proto využívali data od operátorů.

Bylo plánováno, že k vytvoření těchto map budou ještě použity údaje z bank, ale nyní existuje možnost, že to již nebude nutné.

.

Náměstek ministra zdravotnictví také řekl, že vláda nyní zvažuje, že v červenci uspořádá dětské tábory.

Vše bude hodně záviset na epidemiologické situaci, takže něco přesněji bude možné říci na konci května.

.

Co řešit s dětskými tábory vláda bude už na začátku června, kdy bude situace relativně jasná.

Jana Dvořák

Recent Posts

Poslední fotky Jiřího Krampola: Odhalila je Veronika Žilková

Ani nemoc, ani vozík ho nedokázaly zastavit. Jiří Krampol, legenda českého showbyznysu, si až do…

15 hodinami ago

Karlos Vémola promluvil o stavu Jiřího Krampola: „Já se s ním rozhodně loučit nechodím“

Zdravotní stav legendárního herce a moderátora Jiřího Krampola sice zůstává vážný, ale podle jeho blízkého…

1 dnem ago

Pavel Nedvěd přistižen s neznámou ženou v Praze: Jak to vysvětlil a co na to Dara Rolins

Noční Praha má své vlastní tajemství — a tentokrát se do něj zamotal i fotbalový…

1 dnem ago

Hořké přiznání Karla Šípa: trpí samotou a zbyl mu jen telefon

Legendární moderátor a bavič Karel Šíp letos oslavil osmdesátiny. V jubilejním stém díle podcastu Boomer…

1 dnem ago

Lucie Vondráčková, jak ji neznáte: Intrikánka z televize ukázala svou pravou tvář a překvapila fanoušky

Zatímco v oblíbeném seriálu Ulice působí jako chladná a vypočítavá Soňa, ve skutečném životě ukazuje…

1 dnem ago

Iva Kubelková rozžhavila Instagram: Plavková show i rodinná idylka na pláži. Fanoušci šílí nad krásou dcer

Léto je v plném proudu a Iva Kubelková si ho užívá naplno – a to…

2 dny ago