„Vláda jednala velmi pomalu. Máme jednu z nejhorších pozic v Evropě“: Kalouskovi vadí pomalé jednání kabinetu a nevěří, že podniky dokážou získat přislíbenou pomoc od vlády v plné míře

Ekonomiku citelně zasáhla koronavirová krize. Lidé přicházejí o práci a podniky o příjmy. Vláda ale chce vše napravit státními programy, které by měly firmám pomoct.

Jiný názor ale má poslanec Miroslav Kalousek, který si myslí, že naše ekonomika není schopná absorbovat slibované objemy pomoci.

Zdroj: miroslav-kalousek.cz

Dle ministra dopravy Karla Havlíčka společnosti cestovního ruchu a dopravy budou moci čerpat pomoc díky programu COVID plus.

Podle něho se vláda bude snažit pomáhat co nejvíce. Havlíček také ale přiznal, že chyby byly udělány.

Zdroj: denik.cz

Nyní vláda nastartovala státní záruky, které by měly firmám a společnostem pomoc. A je jen na nich, kolik toho dokážou vyčerpat.

Zdroj: ihned.cz

Kalousek je ale přesvědčen, že vláda jednala velmi pomalu a často váhala s opatřeními. Porovnal situaci například s Rakouskem, kde se podle něho jednalo mnohem rychleji.

Pomoc od kabinetu šéf poslaneckého klubu TOP 09 považuje za marketing a myslí si, že ekonomika není schopna do konce roku absorbovat nabízenou pomoc.

Zdroj: echo24.cz

Do konce letošního roku podle Kalouska to bude zázrakem, pokud se dostaneme na úroveň 60 % profinancovaných slibů. Hlavním důvodem je znovu rychlost.

Následně Miroslav Kalousek dodal, že aktuální krize se liší od té v roce 2008. Navíc upozornil, že máme historický deficit rozpočtu, který se nesmí opakovat v budoucích letech.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Nakonec politici mluvili o rezoluci Evropského parlamentů. Havlíček to považuje za šaškárnu a je přesvědčen, že za celou situaci stojí čeští europoslanci.

Zdroj: ihned.cz

Kalousek se tomu jen zasmál a řekl, že to je ostuda pro Česko, když se na půdě EU projednávají podobné věci.

Nelíbí se to podle něho jiným zemím, které nyní počítají každé euro a rovněž vidí, že se Babišovi posílají peníze z evropských fondů k jeho osobnímu obohacení.

Share