Psychologický test: před vámi jsou tři pěkné ženy, ale pouze jedná se cítí nejistě

Čím je člověk starší, tím víc se snaží ovládat své emoce a může občas získat schopnost mistrovského skrývání svých pocitů. Můžeme vypadat klidní, a přitom uvnitř chceme vybuchnout a naopak, ale lidí kolem o tom vůbec nemusí tušit.

Jediné, co nás může zradit, jsou neuvědomělé gesta. A pro lidí, které je umí „číst“, není těžké pochopit, jak se věci mají doopravdy.

Zdroj: fabiosa.ru

Občas nejistotou cítí i ti jedinci, o kterých jsme si zvyklí myslet, že jsou vyrovnaní a soběstační.

Pochybují a váhají všichni, ale nikdo to nechce projevovat.

Na druhou stranu, zatímco přemýšlíme, naši společnici mohou být podráždění a chtít po nás okamžitou odpověď, bez pochopení toho, že pro nevelmi sebevědomou osobnost to může být těžké.

Nabízíme vám si zkusit udělat test na zjištění dovednosti čtení gest. Před vámi jsou tři pěkné ženy, ale pouze jedná má pochybností. Která to je?

Zdroj: fabiosa.ru

Správná odpověď: pochybuje o sobě žena, která kouše cizí předmět.

Toto gesto je možné přirovnat k pohlazení brady – dalším příznakem pochybnosti. Cizí předmět v ústech – její způsob, jak dostat další čas ne přemýšlení, jenž je diktován pravidly etikety. Protože každý víme, že mluvit během jídla není pěkné, a roli „jídla“ v tomto případě hraje propiska.

Zdroj: fabiosa.ru

Ačkoli existuje mnoho důvodů pro váhání, nejistotu ve svých rozhodnutích nebo silách obvykle způsobují 3 tyto důvody.

1. Sociální úzkost

Mnozí z nás se cítí v různých situacích nejistě: v přítomnosti cizích lidí, při veřejném vystoupení nebo když se ocitneme v nepříjemné situaci. Nejistotu způsobuji rozpaky a strach, že nás ostatní mohou pochopit špatně.

Zdroj: fabiosa.ru

2. Negativní zkušenosti z minulosti

Náladu a sebevědomí člověka silně ovlivňují události s negativním výsledkem. Například, pokud měl člověk špatné dva předchozí vztahy nebo byl podceněn jako odborník, potřetí pravděpodobně nebude projevovat iniciativu, aby tak předešel negativnímu výsledku.

3. Vnitřní perfekcionismus

Perfekcionisté jsou považováni za nudné puntičkáře, kteří jsou schopní ztratit spoustu času na to, aby dosažení jejích nejprimitivnějšího cíle bylo ideální. Ve skutečnosti jsou zklamáni výsledky svého úsilí a ztrácejí důvěru v sebe sama.

Zdroj: fabiosa.ru

Pokud jste se sami ocitli na místě takového stále pochybujícího člověka, existuje jednoduchý algoritmus, který vám pomůže překonat pochybností a trochu zvýšit sebevědomí.

1. Identifikujte spouštěče, kvůli nimž se cítíte nejistě.

2. Zkuste tyto situace hodnotit objektivně.

3. Pokud cítíte strach z neúspěchu, vzpomeňte si na svoje vítězství.

4. Nepřeceňujte důsledky svých činů a rozhodnutí v globálním měřítku.

5. Podporujte sami sebe a říkejte si komplimenty.

6. Častěji říkají ostatním „ano“.

7. Nevěnujte nadměrnou pozornost svému vnitřnímu kritikovi.

8. Buďte spontánnější, impulzivnější.

9. Přestaňte se porovnávat s ostatními.

Zdroj: fabiosa.ru

Nejistí lidé často podceňují svůj vlastní potenciál, a nakonec litují toho, co řekli nebo neřekli.

Zvyk důvěřovat sobě a svým instinktům se vyvíjí ne během jednoho dne, ale také na neustále váhání ztrácíme velké množství času, že?

Informace v tomto článku slouží pouze pro informační účely a nenahrazují rady odborníka.

Share