Veronika Žilková prozradila, jak vysoký důchod bude dostávat: když se to dozvěděla, rozplakala se

Mnozí z vás by se asi divili, ale herečka Veronika Žilková již oslavila 60. narozeniny a také stihla požádat o důchod. Nyní umělkyně prozradila, jaký důchod dostala a jestli je s ním spokojená. Píše o tom web ceskeduchody.cz.

Veronika Žilková se zúčastnila slavnostního otevření Retro muzea zavzpomínala na své mládí. Rodina herečky byla sice pronásledována v 70. a 80. komunistickým režimem, ale na mládí vzpomíná s úsměvem. V té době si užívala studia, první lásky a narození dcery Agáty.

Veronika Žilková / Zdroj: youtube.com

Herečka potvrdila, že si již požádala o penzi a je z ní důchodkyně. „Mám strašně nízký důchod. Ještě mi to stále nepřišlo vypočítané, ale řekli mi, že bude mezi šesti a sedmi tisíci,“ prozradila Žilková s tím, že za to mohou divadelní platy, které jsou velmi nízké.

Žilková dodává, že před úřadem brečela, když se dozvěděla, jaký důchod bude dostávat. Umělkyně si stěžuje, že do důchodu jí nebyla započítána práce v televize a natáčení filmů. Dle její slov je to kvůli tomu, že herci část období nemuseli platit sociální pojištění, jelikož práce nebyla pravidelná.

Veronika Žilková / Zdroj: youtube.com

Herečka přiznává, že šetřit na důchod neměla možnost, protože má hodně dětí a musela svou práci pro ně vše zajistit včetně bydlení.

Veronika Žilková / Zdroj: youtube.com

Nakonec Žilková popřála všem důchodcům, aby byli aktivní a mít chuť k životu, jako její maminka, které je 98 let a k narozeninám si přála plavky.

Psali jsme:„Pro mě to byl největší strašák“: Proč se Eva Hakurová celý život obávala porodu. Kdo pomáhá novopečené mamince starat se o dceru

PSALI JSME: KAREL GOTT SE DOJEMNĚ OBRÁTIL NA SVOU DCERU CHARLOTTE: CO JÍ ŘEKL PŘED SVÝM ODCHODEM

PŘIPOMÍNÁME: „JE MI S NÍ MOC HEZKY“: JIŘÍ KRAMPOL PROMLUVIL O SVÉ PŘÍTELKYNI A ODPOVĚDĚL NA OTÁZKU OHLEDNĚ SVATBY

Share