70letý Zdeněk Žák zapomněl, že může pobírat penzi: radí svým vrstevníkům, jak si užívat podzim života

70letý herec Zdeněk Žák stále hraje, práce mu přináší štěstí. V rozhovoru pro server Českédůchody.cz prozradil, že když už se mohl stát důchodcem, zapomněl na to, takže důchod začal pobírat jen před několika lety.

Zdeněk Žák nyní hraje v divadle, zkouší novou hru Okupace. Před několika měsíci měla premiéru komedie Pánský klub, ve které ztvárnil roli rockera Gigi Volfa.

Zdeněk Žák / Zdroj: youtube.com

Herec již dostává důchod, ale nemůže říci, kdy se oficiálně stal penzistou. Pravděpodobně tím nejdůležitějším pro něj byli jeho blízcí a možná i jeho práce, takže na důchod zapomněl.

„Já jsem vůbec zapomněl, že jsem se dostal do toho věku, kdy bych mohl pobírat důchod,“ řekl pro Českédůchody.cz Zdeněk Žák.

Zdeněk Žák / Zdroj: youtube.com

Myslí si, že začal dostávat penzi před dvěma nebo třemi lety. Peníze, které předtím nedostával, mu vyplatili zpětně.

Kromě toho se domnívá, že by se svou ženou mohl normálně žít, i kdyby nepracoval. Ale to by bylo možné, kdyby to dali dohromady. Navíc jsou jeho děti již dospělé, starají se o sebe samy.

Zdeněk Žák / Zdroj: youtube.com

Svým vrstevníkům herec radí, aby si našli své koníčky, důležité je, že se člověk věnuje tomu, co ho baví. Navíc by důchodci podle něj už neměli nic odkládat, měli by dělat to, co jim přináší štěstí.

PSALI JSME: ABSOLONOVÁ, HAVLOVÁ A BROŽOVÁ UKÁZALY SVÉ ADVENTNÍ VĚNCE: KDO MÁ LETOS TEN NEJKRÁSNĚJŠÍ

PŘIPOMÍNÁME: ZUZANA BUBÍLKOVÁ PROMLUVILA, CO JÍ POMÁHÁ V DNEŠNÍ ENERGETICKÉ KRIZI: JAK ŠETŘÍ ELEKTŘINU A PLYN

Share