„Nechceme zde reklamu na ruskou agresi“: Dominik Hašek nechce, aby do Česka přijeli ruští hokejisté. Začal proto spolupracovat s ministerstvem zahraničí

Známý bývalý český hokejový brankář Dominik Hašek po vypuknutí války na Ukrajině podporuje tvrdé sankce proti sportovcům z Ruska. Například teď nechce, aby ruští hokejisté za pár týdnů přijeli do Česka. Začal proto spolupracovat s ministerstvem zahraničí a český resort už poslal vedení NHL dopis. Informuje o tom CNN Prima News.

Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

Bývalý hokejista před časem řekl, že by byl rád, kdyby NHL zastavila všem hokejistům z Ruska smlouvy. Je sice legendou ve světě hokeje, ale sám na tom nemůže nic změnit. Rozhodl se proto spolupracovat s českým ministerstvem zahraničí.

V Praze 7 a 8. října by se měly odehrát dva zápasy. Do české metropole dorazí dva týmy, a to San Jose Sharks a Nashville Predators.

Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

V těchto týmech hrají ruští hokejisté a Dominik Hašek nechce, aby hráli v České republice. Český Resort zahraničí proto poslal vedení NHL dopis. Oznámil to známý český sportovec na svém Twitteru.

„Nechceme zde reklamu na ruskou agresi,“ vysvětlil Hašek, proč tak jedná. Podle něj by to mělo zachránit lidské životy.

Dominik Hašek / Zdroj: iDnes.tv

„Jestli NHL nechce být nepřímo spoluodpovědná za více ztracených ukrajinských životů a za větší počet padlých Rusů, tak to ráda přijme,“ dodal Dominik Hašek.

PSALI JSME: ANIČKA SLOVÁČKOVÁ PROMLUVILA O KRITICE SVÉHO VZHLEDU: „NENECHÁM SE ŠKATULKOVAT PODLE TOHO, CO BUDU NOSIT“

PŘIPOMÍNÁME: „UŽ ABYCH MOHLA ZASE JÍST“: MARTU KUBIŠOVOU STÁLE TRÁPÍ ZDRAVOTNÍ POTÍŽE. NEMŮŽE SEHNAT LÉK, KTERÝ POTŘEBUJE

Share