Dva svetry nejsou ideálním řešením: Odborníci řekli, co můžeme udělat, kdyby došlo k přerušení dodávek plynu

Zima se blíží a lidé mají určité obavy, protože zatím nikdo neví, jak se v příštích chladných měsících změní život a kolik budou občané mít doma stupňů. Odborníci řekli, co může člověk udělat, aby mu bylo tepleji. Informuje o tom server TN.cz.

Současná politická a ekonomická situace není stabilní. Rusko nyní dodává do Evropy méně plynu než dříve. Politici tvrdí, že Česko bude mít plynu dost, zároveň ale vyzývají občany, aby snížili teplotu ve svých domech a bytech.

Zima / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová lidem doporučila, aby si vzali další svetr. Odborníci ale tvrdí, že lidé mohou své tělo na zimu připravit.

Nejlepší způsob, jak připravit tělo na zimu, je otužování. Podle odborníků je teď nejlepší čas začít. Tomu by se mohli věnovat zdraví lidé, kteří nemají zdravotní problémy.

Zima / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

To by mohlo posílit imunitu, snížilo by se například riziko nachlazení. Kromě toho by lidé lépe snášeli zimu.

Lidé by ale měli s otužováním začít postupně. „Nejlepší je pozvolná cesta. Chodit se třeba koupat do přírodních jezírek,“ řekl pro TN.cz předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka. Bylo by také dobré, kdyby lidé často chodili na procházky.

Zima / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Odborníci promluvili také o potravinách, které pomáhají tělu spalovat a díky tomu lidé mohou pociťovat, že je jim teplo. K tomu by mohl přispět čaj nebo káva.

Také v zimě by bylo možné jíst chilli, skořici nebo zázvor. Někteří odborníci doporučují také kakao. Kromě toho mají bílkoviny větší termický efekt. Proto by bylo dobré, kdyby lidé měli ve svém jídelníčku maso, ryby, vejce, mléko a mléčné výrobky.

PSALI JSME: „TO JE MIMO REALITU“: JOZEF SÍKELA PROMLUVIL O ZDRAŽOVÁNÍ ELEKTŘINY. ŘEKL, JAKÉ ROZHODNUTÍ EU BY PODPOŘIL

PŘIPOMÍNÁME: NÁVŠTĚVA EVROPY JE VÝSADOU: ESTONSKÁ PREMIÉRKA OZNAČILA RUSKÉ TURISTY ZA HROZBU PRO NÁRODNÍ BEZPEČNOST

Share