„Nikdo se nemusí obávat“: Pekarová Adamová řekla, že Česko zvládne zimu i za cenu toho, že se uskromníme

Předsedkyně dolní komory Parlamentu Markéta Pekarová Adamová nedávno lidem doporučila, aby v zimě nosili další svetr. V rozhovoru pro Blesk.cz vysvětlila, co chtěla říct a promluvila o energetické situaci.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny nedávno doporučila spoluobčanům, aby si v případě nedostatku energie vzali další svetr. Je přesvědčená, že zimu zvládneme.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Kabinet podle ní udělal všechno pro to, aby se Česko vyhnulo špatnému scénáři. Dodala, že by bylo dobré, kdybychom spotřebovali méně energií, pomohlo by to také. Myslí si, že o tom je potřeba mluvit.

Doporučuje proto, aby lidé snížili spotřebu energií v rámci svých možností. Šéfka Sněmovny měla dříve doma 21 stupňů, ale letos v zimě bude mít o několik stupňů méně.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Uvědomuje si, že malé děti, senioři nebo nemocní lidé by měli bydlet v místnostech, kde je teplo. Podle ní bychom všichni ostatní mohli být s těmito lidmi solidární. Mohli bychom jim tedy pomoci tím, že bychom měli ve svých bytech a domech o několik stupňů méně, můžeme o tom uvažovat.

Markéta Pekarová Adamová uvedla, že vláda udělala všechno pro to, aby Česko mělo dostatek plynu na topnou sezonu. Kabinet se chce také zbavit závislosti na plynu z Ruska.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Dodala, že Česko má naplněné zásobníky více než z 80 procent. Navíc ministři udělali i další kroky, abychom měli plyn. ČR je na zimu připravena, bude mít dostatek energií.

„Rozhodně se nikdo nemusí obávat toho nejčernějšího scénáře, tedy že plyn či energie jako takové mít nebudeme,“ řekla pro Blesk.cz Pekarová Adamová.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Prozradila také, že jí někdo poslal jeden svetr. Je mu za něj vděčná, ale žádá ostatní, aby jí nic neposílali. Myslí, že by bylo dobré, kdyby lidé posílali podobné věci svým chudším spoluobčanům. Má ráda tuto lidovou tvořivost, viděla i některé parodie na internetu.

Psali jsme:Herečka Ha Thanh Špetlíková promluvila o své touze adoptovat dítě: „Už si netroufám nic plánovat, ale je to moje přání“

PSALI JSME: SVÉHO CHOVÁNÍ NELITUJE: ŽENA UVEDLA, ŽE K JEDNÁNÍ JI PRÝ VYPROVOKOVALI BABIŠOVI PŘÍZNIVCI. ZASTAL SE JÍ JUREČKA

PŘIPOMÍNÁME: MACRON: JEŠTĚ JEDNOU VYZÝVÁM RUSKO, ABY STÁHLO JEDNOTKY Z ÚZEMÍ UKRAJINY

Share