Před 29 lety opustila tento svět Milada Ježková: pracovala jako dělnice, přesto se stala herečkou

Milada Ježková nikdy nechtěla být slavná, pracovala jako dělnice, přesto se stala herečkou. Její herecká kariéra začala náhodou. Svého filmového debutu se dočkala ve svých 55 letech.

Milada Ježková se narodila v roce 1910 v Praze. Pracovala jako dělnice v továrně a účetní, nic neplánovala, chtěla se jen dožít důchodu. Díky jednomu náhodnému setkání se však její život změnil.

Milada Ježková / Zdroj: krajskelisty.cz

CNN Prima News píše, že se to stalo v roce 1965. Režiséři a scénáristé Miloš Forman, Jaroslav Papoušek a Ivan Passer jeli tramvají a hovořili o tom, kdo by mohl hrát ve filmu Lásky jedné plavovlásky, který chtěl natočit Forman.

Uviděli tam jednu ženu a rozhodli se jí zeptat, zda by si nechtěla zahrát ve filmu. Ježková si myslela, že si z ní dělají legraci. Na konci rozhovoru jim však dala kontakt na sebe.

Milada Ježková / Zdroj: youtube.com

Původně roli odmítla, ale pak jí řekli, kolik bude činit její honorář, poté souhlasila. Díky této komedii se v 55 letech proslavila, a tak zahájila svou hereckou kariéru.

V následujícím roce spolupracovala s režisérem Jiřím Menzelem, ztvárnila roli matky Zdeničky Svaté, kterou hrála Jitka Zelenohorská, v jeho oscarovém filmu.

Milada Ježková / Zdroj: youtube.com

Kolegové o ní mluvili jako o tiché paní, která často mlčela a nechtěla se s nikým bavit. Stranila se herců a dalších lidí. Někteří si mysleli, že se tak chovala kvůli ostychu. Po natáčení se vždycky vracela domů. Herečka nikdy neposkytla žádný rozhovor. Popularita pro ni nebyla důležitá, o slávě nesnila.

Později Milada Ježková spolupracovala i s režisérem Ladislavem Smoljakem a scénáristou Zdeňkem Svěrákem. Hrála také ve filmech Vesničko má, středisková či Vrchní, prchni! Poslední roli ztvárnila v roce 1986, bylo jí 76 let.

Milada Ježková / Zdroj: Profimedia.cz

Herečka zemřela 4. května 1994 ve věku 83 let. Měla dceru, která však o matce mluvit nechtěla a odmítala spolupracovat s lidmi ze světa showbyznysu.

PSALI JSME: PAVLÍNA POŘÍZKOVÁ SE POCHLUBILA SVÝM NOVÝM PŘÍTELEM: RANDÍ SE ZNÁMÝM PRODUCENTEM A REŽISÉREM

PŘIPOMÍNÁME: ZPĚVAČKA EVA BUREŠOVÁ DOSTALA OCHRANKU: CO SE STALO

Share