“Premiér Babiš vyzval Čechy, aby seděli doma”: Povídá mezi zajíčky na zahradě

V neděli 12.dubna je Velikonoce. Všichni Češi mají rádi ten svátek. Tradičně každý rok občane jezdili ke svým příbuzným, nebo někam do parku, nebo do lesa. Ale ve dnešní době není to možné.

.

Po celém světě lítá epidemie nového typu koronaviru Covid-19. Stejně jako i v Česku, kde počet nakažených je už 5952. Počet oběti je 132, a uzdravili se už 422 lidi.

Premiér na svém Twitteru sdílel video, kde o Velikonocích prohnal s tradiční hudbou svou manželku Moniku bezpečnou dvoumetrovou pomlázku. Řekl, že většinu času tráví jenom se svou rodinou.

.

A také se zabývá dlouhými projížďkami na kole. Venku na své sluneční zahradě, mezi kamenných zajíčky vyzval občane, aby o Velikonocích byli doma.

Premiér mluvil v zahradní domácí atmosféře s občany České republiky: “Nejlepší je se zůstávat doma. Užívám si to s mojí rodinou, pro mě je to vzácné. Včera jsem jezdil se synem asi hodinu a půl na kole”, – řekl Babiš

.

„A o těch Velikonocích, myslím si, že je to ůležité, abychom dodrželi všechny ty opatření, o kterých se rozhodli hlavně epidemiologové a následně vláda. Prosím vás, zůstaňte doma!”, – řekl premiér na své sluneční zahradě.

Také premiér řekl několik slov o obavách nad stavem celého automobilového průmyslu pro Česko a celý svět. “Ten průmysl už předtím, jak přišel vir, bylo vidět zpomalování, ten automobilový průmysl je 10 procent našeho HDP, 25 procent průmyslu, a 24 procent našeho exportu, také zvláštní klíčové odvětví”, – sdílel premiér.

.

Automobilový průmysl možná v Evropě bude mít velmi špatně časy. Už před epidemii koronaviru skoro nebylo prodeje automobilu. Teď je začátek něčeho nového, skoro všichni firmu už chtějí dělat elektromobily.

“Je velmi důležité, co se stane v Česku a celkové ve světě”, – řekl Andrej Babiš. Také dodal, že Česko musí přemýšlet nad tím, že byty musí stavět země, není někdo jiny. “Vždy jsem říkal, že byty má stavět samospráva, obce nebo města”.

.

“Otázka je, jestli u některých segmentů by se na to stát neměl podívat a stavět byty. Například ten projekt v Motole, tam postavíme 800 bytových jedniček pro sestřičky”, – dodal premiér.

Ale o čem premiér nechtěl mluvit, tak o uvolňování některých opatření na karanténě. Říká, že poprvé ministry musejí najít společnou řec.

.

“Doufám, že moji kolegové z vlády budou mít nějakou mediální zdrženlivost, každý určitě má na to nějaký názor. Myslím, že je předčasné o tom mluvit na veřejnosti, musíme si to vyříkat mezi sebou. Trochu přemýšlet nad tím, a pak říct ostatnim”, – řekl Babiš.

Share