„Slabé stránky, selhání a sny“: Schwarzenbergová dcera natočila film o otci Můj otec, kníže

Dcera Karla Schwarzenberga Lily připravila o svém otci celovečerní film Můj otec, kníže, který je postavený na jejich společných rozhovorech a ukazuje složitý vztah otce a dcery, která vyrůstala mezi aristokraty. Informuje o tom web stars24.cz.

Film měl premiéru ještě v létě a do kin se dostane od 20. října. Nyní dílo bylo představeno novinářům.

Karel Schwarzenberg se svou dcerou / Zdroj: idnes.cz

Schwarzenbergová říká, že původně chtěla natočit film o myšlenkách, znalostech a vzpomínkách svého otce, ale postupem času se z toho stal film o jejich rodinných vztazích a jak bylo složité pro Lily porozumět se s Karlem Schwarzenbergem.

Karel Schwarzenberg / Zdroj: youtube.com

Celkem během pěti let byl natočen velký počet rozhovorů, ze kterých bylo dílo vytvořeno. Natáčelo se nejen v Česku, ale také v Rakousku.

Lily a Karel Schwarzenbergovi v rozhovorech probírají téma komplikovaného dospívání pod tíhou aristokratických tradic. Dívka následně propadne závislosti na drogách, ale pak závislost překonala a vrátila se k normálnímu životu.

Karel Schwarzenberg / Zdroj: youtube.com

Schwarzenbergová dodává, že film odráží velmi intimní a emotivní vztah. „Slabé stránky, selhání a sny,“ tak popisuje film dcera bývalého ministra zahraničí.

PSALI JSME: „JE TO NEODPOVĚDNÁ POLITIKA, KTERÁ VEDE DO DLUHOVÉ PASTI“: MIROSLAV KALOUSEK ZKRITIZOVAL VLÁDU, JE Z ROZPOČTOVÉ POLITIKY ZKLAMANÝ

PŘIPOMÍNÁME: MARIE RŮŽIČKOVÁ UKÁZALA MAMINKU: SVOU KRÁSOU VYRAZILA FANOUŠKŮM DECH, VYPADÁ VELMI MLADĚ

Share