Startovala registrace o příspěvek 5000 Kč na dítě: Na ministerstvu práce řekli, jak rodiče žádost mohou podat

Pokud minulý rok hrubý příjem rodiny byl nižší než milion korun od 15. srpna mohou žádat o příspěvek 5 000 korun na dítě. Žádost lze podat online na stránkách ministerstva práce a sociálních věcí nebo na Czech Pointech. Vyplácet by se tyto peníze mohly začít již koncem měsíce. Automaticky příspěvky dostanou rodiny, které již nějaké dávky na děti pobírají. Informuje o tom web blesk.cz.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Příspěvek se bude týkat dětí, kterým 1. srpna nebylo 18 let. Vláda také rozhodla, že peníze dostanou i děti, kteří se narodí do konce tohoto roku. Kromě toho děti musí mít trvalý pobyt v České republice.

O víkendu MPSV spustilo příjem elektronických žádostí o víkendu, což potvrdil ministr Marian Jurečka a dodal, že naplno začne fungovat v pondělí.

Pro podání online žádosti na www.mpsv.cz musíte mít elektronickou identitu, například bankovní. Většina údajů se vyplňuje automaticky a musíte pak zadat adresu skutečného pobytu. Poté se vybere způsob doručení peněz, dolní se rodná čísla dětí a jiné potřebné údaje.

Na konci žadatel potvrdí čestná prohlášení o příjmu a členech domácností.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Na Czech Pointu budete potřebovat občanský průkaz a rodná čísla dětí. Dávku může získat až 1,1 milionu domácností (1,6 milionu dětí). Rozpočet to bude stát přibližně 7,8 miliardy korun.

PSALI JSME: PEKAROVÁ ADAMOVÁ RADÍ OBČANŮM, ABY SI VZALI DALŠÍ SVETR: „LIDÉ TO BEROU JAKO VÝSMĚCH,“ REAGOVAL KOVANDA

PŘIPOMÍNÁME: LIDÉ SE BOUŘÍ KVŮLI VYHLÁŠCE O OMEZENÍ VYTÁPĚNÍ BYTŮ V ZIMĚ: RESORT VYSVĚTLUJE DETAILY A DŮVODY NIŽŠÍCH NOREM

Share