Tereza Brodská slaví krásné 55. narozeniny: „Na roli babičky jsem se strašně dlouho těšila“

Tereza Brodská v neděli oslavila 55. narozeniny. Od dětství se věnuje herectví a je dvojnásobnou držitelkou filmového ocenění Český lev. Před dvěma lety se herečka stala babičkou a nyní si tuto roli užívá.

Tereza Brodská / Zdroj: youtube.com

Tereza Brodská se narodila 7. května 1968 v Praze, ale už v sedmdesátých letech hrála ve filmech se svojí matkou Janou Brejchovou a svým otcem Vlastimilem Brodským.

V 21 letech se vdala za Španěla Jordiho Niuboa, který tehdy studoval na pražské FAMU, později se stal režisérem a producentem.

Tereza Brodská / Zdroj: youtube.com

Server Ženy.iPrima.cz píše, že Tereza a Jordi se vzali v květnu, kdy se svatby neodporučují. V 18. století vznikla dokonce pověra, že „Svatba v máji, do roky máry“ nebo jiné znění „svatba v máji, nevěsta na máry“. Naštěstí se nestalo nic špatného.

Herečka zvolila černé šaty a po svatbě šla hrát do divadla. Manželé se počtyřech letech rozvedli, proces proběhl bez hádek, vše bylo v klidu.

Tereza Brodská / Zdroj: tv.blesk.cz

Brodská chodila i se svým kolegou Pavlem Křížem, pár let spolu dokonce bydleli, ale svůj vztah tajili. O jejich lásce promluvil až po letech režisér Dušan Klein.

V roce 1995 se herečka podruhé vdala, jejím manželem se stal fotograf Herbert Slavík, se kterým žije dodnes. O rok později se stali rodiči, narodil se jim syn Samuel. Jsou spolu šťastní a herečka to vysvětluje tím, že jsou „rodinně založení“.

Tereza Brodská / Zdroj: youtube.com

Tereza se v roce 2021 stala babičkou, nyní vychovává vnučku. „Na roli babičky jsem se strašně dlouho těšila a velmi si to užívám,“ cituje Brodskou Server Ženy iPrima.

PSALI JSME: PETR JANDA PROMLUVIL O OSLAVĚ SVÝCH 81. NAROZENIN: KOHO NA PARTY POZVAL

PŘIPOMÍNÁME: EVA PAVLOVÁ VYPADALA NA KORUNOVACI NEUVĚŘITELNĚ: S KÝM JI LIDÉ SROVNÁVAJÍ

Share