Těžký osud Dany Vávrové: Jak žila Leontýnka z filmu Ať žijí duchové

Dana Vávrová byla velmi známou hereckou, která se proslavila díky filmu Ať žijí duchové . Podle portálu Extra, milovali ji všichni diváci, protože věděli, že je úžasnou ženou. Bohužel měla velmi těžký osud.

Dana Vávrová/Zdroj: youtube.com

Dana měla velmi krátký život a před 12 lety prohrála boj rakovině. Zemřela v 41 letech, ale stihla si zahrát v obrovském množství Českých a Německých filmů.

Všichni diváci ji nejvíc zapamatovali díky filmu Ať žijí duchové , kde ztvárnila roli velmi roztomilé Leontýnky. V tom filmu si zahrála, když jí bylo jen 11 let, a tehdy se prý zamilovala do svého 13letého hereckého kolegy Jiřího Procházky. Láska ale byla neopětovaná, kvůli čemuž se herečka hodně trápila.

Ať žijí duchové /Zdroj: youtube.com

Jiří Prochazka před lety řekl, že tehdy Dana byla pro něho velmi mladá, a kvůli tomu nechtěl tvořit vztah se známou herečkou, čímž ji hodně naštval. Ve svých 19. letech herečka si vzala německého kameramana Josepha Vilsmaiera.

Pro svého manžela porodila tři děti a byla velmi šťastnou maminkou. Do konce svého života byla velmi populární, a kvůli tomu dostávala nabídky od různých režisérů.

Bohužel její život byl moc krátký, protože prohrála boj rakovině, když jí bylo jen 41 let.

Dana Vávrová a Joseph Vilsmaier/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: JIŘINA BOHDALOVÁ NEVNÍMÁ ROZVOLNĚNÍ OPATŘENÍ OPTIMISTICKY: „VELIKONOCE NÁS BUDOU MOŽNÁ STÁT HODNĚ,“ ŘÍKÁ HEREČKA

PŘIPOMINAME: “POCIT, ŽE JSEM SE ZBLÁZNILA“: HEREČKA A MODERÁTORKA ESTER JANEČKOVÁ POPSALA SVŮJ STAV PO KORONAVIRU

Share