V posledních minutách svého života matka prozradila synovi tajemství

I v posledních minutách života rodiče myslí na své děti. Vážíme si našich matek a otců dost? Zamyslete se nad tím, kolik trpělivosti, času a vlastního zdraví museli dát, aby vychovali slušné lidi.

Zdroj: poradnytsya.info

Rodiče se o nás starali,když jsme sami nemohli. Takový věk přichází i v nich samotných. Jistě, každý rodič by rád dostal péči od svého dítěte, ale děti často rozhodují, že specializovaná instituce se o rodiče postará lépe.

Ale častěji se to děje proto, že člověk nechce na sebe brát zodpovědnost. Banální neochota ztrácet čas na nemocné osobě vede k rozhodnutí poslat svého otce nebo matku do pečovatelského domu nebo do domova důchodců. Je to nejjednodušší a na první pohled neškodný způsob, jak uniknout péče o rodiče. Ve skutečnosti je domov důchodců skutečným peklem.

Ten příběh je o takové rodině. Otec zemřel, matka začala být nemocná. Syn cítil nedostatek času a to mu sloužilo jako záminka k tomu, aby svou matku poslal do jednoho z takových zařízení. Ten chlap samozřejmě navštěvoval matku, ale ne často.

Zdroj: cz.pinterest.com

Jednoho dne mu bylo oznámeno, že jeho matka brzy zemře. Syn byl velmi vyděšený, přistoupil k ní v naprostém zmatku. Ptal se, co může pro matku udělat, jestli by si něco přála.

Matka ho požádala jen o jednu věc: vybavit do jejího pokoje chladničku a ventilátor. Žádost byla synovi nepochopitelná, protože nevěděl, že během těch let jeho matka šla spát hladová, protože jídlo se kazilo bez chladničky. Ptal se, proč mu to předtím neřekla.

Na tuto otázku maminka odpověděla a pří tom se dívala se synovi přímo do očí: „Během této doby jsem se naučila zvládat teplo, zvykla jsem si hladovět. Můj požadavek je strach o tvou budoucnost. Bojím se, že ty si na to nezvykneš, až se tvé dítě rozhodne, že tě dá na podobné místo … »

Podělte se o tento příběh s blízkými a možna jim to připomene, kolik pro nás dělají naši rodiče.

Zdroj: cz.pinterest.com

Share