Zeman řekl, proč by odvolal ministra Rakušana: prezident prozradil, o co požádal premiéra Fialu

Ministr vnitra Vít Rakušan by byl prezidentem Milošem Zemanem odvolán, pokud by mu to předseda vlády Petr Fiala navrhl. Podle hlavy státu, předseda hnutí STAN měl hodně neúspěchů. Kromě toho Zeman uvedl, že má připravené státní vyznamenání pro zesnulou zpěvačku Hanu Zagorovou. Informuje o tom web tn.nova.cz s odkazem na Frekvenci 1.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Zeman uznává, že ministr Rakušan dobře zvládl migrační vlnu běženců z Ukrajiny, ale hnutí STAN v poslední době muselo čelit mnoha skandálům a šéf strany musí nést za to odpovědnost. To je důvod, proč by Víta Rakušana z funkce odvolal.

Prezident ale upřesnil, že takový návrh ale musí předložit premiér Fiala.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman prozradil, že poprosil předsedu vlády, aby se místo něho zúčastnil pohřbu královny Alžběty II, protože mu lékaři nedovolují létat kvůli žaludeční sondě.

Miloš Zeman/Zdroj: youtube.com

Promluvila hlava státu i o energetické krizi. Dle Zemana by bylo správným krokem zastropovat ceny energií. Prezident také vytkl vládě, že stále nespustila úsporný tarif, o kterém ale má pochybnosti a naopak ocenil, že kabinet dokázal organizovat dodávky zkapalněného plynu.

Nakonec Miloš Zeman řekl, že v tomto roce udělí in memoriam státní vyznamenání zpěvačce Haně Zagorové.

Psali jsme:Petr Rychlý ohlásil svůj návrat do oblíbeného seriálu: „Ordinace v růžové zahradě mě představila jako herce“

PSALI JSME: KDO BY VYHRÁL VOLBY, KDYBY KANDIDOVALY KOALICE A JEDNOTLIVÉ STRANY: KTERÉ STRANY BY BYLY MIMO SNĚMOVNU

PŘIPOMÍNÁME: ČEŠI NEJSOU SPOKOJENÍ S KROKY VLÁDY BĚHEM ENERGETICKÉ KRIZE: PRŮZKUM UKÁZAL, KOLIK LIDÍ POVAŽUJE POSTUPY KABINETU ZA NEDOSTATEČNÉ

Share