16letá dívka zachránila v trávě novorozené štěně: Ale veterinární lékař se vrátil a spatřili plastový sáček

Není divu, že přátelé Alice – šestnáctiletá školačka z Německa – tak aktivně diskutovali o tomto incidentu na sociálních sítích, že o něm věděl celý svět.

V Německu neuvidíte toulavá zvířata na ulici. Domácí mazlíčci jsou podle zákona vedeni přísně, jsou štěpáni, jsou pravidelně vystavováni veterinárnímu lékaři, velcí psi jsou odvezeni do speciální školy …

Ale jak víte, lidská ohavnost nemůže být žádným zákonem potlačena.

Na cestě do školy zaslechla šestnáctiletá dívka za plotem slabé zakňučení. Podívala se za něj a zděšeně ztuhla: v trávě leželо novorozené štěně, tak malé, že srst byla stále pokryta sušeným hlenem a krví.

„Bylo to hrozné! Kdo by to mohl udělat?“ – dívka byla ohromená.

.

Alice zabalila štěně do svetru a spěchala na nejbližší veterinární kliniku. Veterinární lékař, který
štěně uviděl, však okamžitě nabídl, že se vrátí a zkontroluje.

Ve vrhu bylo zjevně více štěňátek, a pokud to zahodili, pak … To je! Když se Alice a personál veterinární kliniky vrátili k tomuto plotu, spatřili plastový sáček. Uvnitř našli další čtyři štěňata.

.

Jedno ze štěňat již nedýchalo a zbytek byl okamžitě převezen na kliniku. Asociace na ochranu zvířat před krutostí dohlíží na malé sirotky, dokud se nezotaví a nebudou dostatečně silní, aby našli nový domov.

.

Alice mezitím přesvědčí své rodiče, že opravdu potřebují psa. Opravdu doufá, že si pro sebe vezme jedno ze štěňátek.

.

Mimochodem, protože zákon to zakazuje se zvířaty, zahájili řízení proti osobě, která štěňata vyhodila – policie ho hledá. Doufejme, že ho najdou a potrestají.

Share