„Viditelnou špínu umýváme, ale nevíme, smývají čisticí prostředky s talířů“ : Úžasný způsob jak vyčistit celý dům bez chemii

Každý den musíme se setkávat s velkým množstvím chemických čisticích prostředků. Stalo se to zvykem, o kterém nikdo nemyslí vážně. Je to velmi zbytečně, protože chemické prostředky přinášejí škodu našemu zdraví a životnímu prostředí.

Viditelnou špínu umýváme, ale nevíme, smývají čisticí prostředky s talířů?

A jak jich použití způsobuje našemu zdraví? Specialisti říkají, že chemické látky, které jsou v čisticích prostředků, jsou velmi nebezpečné.

.

Povrchně-aktivně látky, ze kterých jsou vyrobené všechny čisticí prostředky mohou se převracet v peroxidy. Kdy trefí do organismu nebo do vodní nádrži, porušují buňky a škodí živému vodnímu světu.

Nabízíme vám zajímavý seznam přírodních prostředků, které vymění celou polici s domácí chemii v vašem domě. Jsou účinné a bezpečné. Použití těch prostředků pozitivně způsobuje vašemu zdraví a ušetří velké množství peněz.

1.Hořčičný prášek.

Přírodní čisticí prostředek pro nádobí, o kterém skoro nikdo neví. Nasypte na vlhkou houbičku prášek a musíte natřít mastné talíři, které se úžasně vymyjí.

.

2.Pro uklizeni v domě můžete použit univerzální čisticí prostředek z vody a octu. Pro úžasnou vůni můžete přidat několik kapek oleji z levanduli.

3.Ocet a voda v poměru 1 k 5 je úžasný čisticí prostředek pro mytí oken, ocet můžete změnit na citronový džus.

.

4.Leštit sklo po mýti můžete tekutým čpavkem a mýdlem.

5.Skvrny vápna na umyvadle, vaně a záchodě můžeme zničit jednoduše, než jste si mysleli. Můžete zalít jich octem a nasypat shora trochu sody a dej jim 10 minut.

Skvrny se jednoduché vyčistí kartáčem. Žádné drahé chemické prostředky nepotřebujete.

.

6.Udělat tkaninu znovu novou a úžasné bílou není těžce, na 10 litrů vody musíš přidat 2 lžičky peroxidu vodíku a 1 lžičku tekutého čpavku.

.

7.Potravinová soda je ideální prostředek pro čištění trouby. Pro odstranění mastnoty musíte nechat na 1 noc čtvrt hrnku čpavku v troubě a na příště ráno vytřít plochu sodou.

.

8.Vyčistit ještě teplý sporák můžete pomoci soli, je to velmi efektivně.

9.Sůl muže vyčistit trubky. Musíte zasypat ji a dal zalit vařiči vodou. Můžete si na to vzpomenout, kdy budete mít kritickou situaci s trubkami v domě.

.

10.Lstivý způsob vyčistit koberec. Můžeš házet kukuřičný škrob po koberců, a důkladně vysávat ho. Budeš mít ve svém domě blesk a čistotu.

.

Teď ty a tvoja rodina jsou zachráněni od škodlivých chemických čisticích prostředků, a dům stejně bude čistý. Doporučuj svým kamarádů ten článek, jim to také bude užitečně.

Share