“Celkem Česko eviduje 6549 nakažených: Vláda přesto potvrdila otvírání otevření některých obchodů a škol

Ve dnešní době je epidemie koronavirusu. V České republice je 6500 nakažených. Tou statistiku všichni mohou uvidět na internetu každé ráno.

Každý den v laboratořích dělají testy na Covid-19. Celkem Česko udělalo 162 tisíc testů. V pátek 17.dubna v laboratoře provedly přes osm tisíc testů.

.

17.dubna do nemocnic bylo hospitalizováno 398 lidi. Jich počet každý den klesá. V pátek se vyléčili, nebo se dostali do domácí karantény 418 lidi.

Koronavirus je nejvíc nebezpečný pro lidi od 45 let. Takových nakažených lidi je v Česku více než 57 procent.

.

Počet oběti v České republice je 176 lidi. A počet vyléčených je 1183. V pátek 17.dubna doktoři zvládli vyléčit až 200 lidi.

Největší počet nakažených je v Praze, je tam 1545 lidi s koronavirem. Je to více než 113 nakažených na 100 tisíce obyvatel města.

.

Na druhem místě je Olomoucký kraj. Celkem je tam 612 případů. Zemřelo jenom 8 lidi a uzdravilo od koronaviru 137 pacientů.

Největší počet nakažených je v Olomouci, je tam 474 lidi. Potom v Šumperku, kde nemocnici je 47. Dál je Prostějov, který má 43 případy.

.

Na třetím místě je Jihomoravský kraj, s 383 nakaženými. Uzdravilo tam 104 lidi, a zemřelo 13 pacientů kvůli koronaviru.

V pátek 17.dubna do nemocnic nepřišel žádný nový nakažený. Každý region Jihomoravského kraje má několik nakažených.

.

137 pacientů je v Brně, a několik desítku jsou v Břeclavu, Znojmě, Blansku a ostatních. Hygienici říkají, že v karanténě jsou 818 lidi z celého kraji.

V Ústeckém kraji počet nakažených Covid-19 je 420. Počet vyléčených je 135 lidi. A počet oběti je 9 lidi.

.

Nejvíce případu je ve městě Litoměřice. Tam se nakazili 200 lidi. Nejméně případu je na Lounsku a Chomutově, nakazili tam jenom 20 lidi.

V Středočeském kraji počet nakažených je 779 lidi. Počet zemřelých je 17 lidi. Doktoři zvládli vyléčit 150 pacientů.

.

Nejvíce nakažených novým typem koronaviru je v okresech Praha-západ a Praha-východ. Je tam 125 a 142 případy. Počet testovaných v Středočeském kraji je 3942 lidi. Na karanténu hygienici uzavřeli 323 lidi.

Také vláda pokračuje uvolňovat některá karanténní opatření. Kvůli zmenšení počtu nakažených chce otevřít obchody a některé univerzity.

.

Od pondělka 20.dubna vláda otevře některé obchody. Budou to autosalony, farmářské trhy, a řemeslníci zvládnou znovu pracovat.

Od 27.dubna vláda otevře také některé církve pro konání bohoslužeb, ale počet lidi ve svatém místě musí být méně než 15 lidi.

.

Uvolnění opatření vláda rozdělila do pěti etap. Otevírání obchodu se začíná od pondělí 20.dubna do 8.června.

Také vláda se rozhodla otevřít některé univerzity pro studenty v posledním ročníku. Mohou navštěvovat vysokou školu pro individuální konzultaci nebo zkoušky.

.

Vláda povolila navštěvování knihovny, ale jenom individuálně a pro vyzvednutí nebo vracení knih.

Od pondělí některé profesionální sportovci zvládnou se vrátit do práci. Také můžete mít svatbu do deset lidi, ale musíte se dodržovat stanovená opatření.

Share