„To je vous, který vyrostl, jde do rekordu“ :Ten muž 5 let neřezal vousy a stal se hvězdou

Lance Wooton, 32letý IT manažer Kentucky, se stal světově proslulým svým neuvěřitelně krásným vousem, píše Oddity Central.

Wooton začal pěstovat vousy v červnu 2014, aby doplnil pirátský kostým, který měl v plánu nosit na Halloween.

V říjnu už vyrostl docela působivý vous, a to přitahovalo pozornost jeho přítele – majitele místního kadeřníka. Pozval ho, aby vyzkoušel nové produkty péče o jeho vousy.

Lance ani nevěděl, že takové nástroje existují, ale stále je kupoval, používal a zveřejňoval fotografie výsledků na sociálních sítích.

Tak byl pozván na svou první vousatou soutěž, kde se setkal s blízkou komunitou vášnivých vousových dopravců.

Okamžitě se připojil k týmu a rozhodl se pokračovat v pěstování vousů, i když mu všichni kolem řekli, aby se oholil. Dnes má vousy 76 centimetrů!

Během posledních pěti let se Lance zúčastnila více než 30 soutěží po celém světě.

Podařilo se mu najít sponzory, kteří mu dodávají všechny potřebné výrobky pro péči o jeho vousy, a dokonce sehrál roli ve filmech Jackass a Game of Thrones.

Lance připouští, že většinu času tráví péčí o vousy. Namazává a česává je nejméně dvakrát denně, takže vlasy jsou krásné a rovnoměrné.

.

A přesto mu vousy způsobují velké potíže.

Větrné dny, jídlo, které jí uvízne ve vlasech, plavání a otázky od ostatních („Jak dlouho jste to pěstovali?“) Jsou obzvláště nepříjemné. Někteří zvláště arogantní kolemjdoucí se dokonce pokoušejí vytáhnout vousy.

Neplánuje však holení vousů. Koneckonců přitahovala pozornost celého světa, sponzorů a umožňovala cestovat po světě. Klady rozhodně převažují nad nevýhodami.

Share