„Nejsem mentálně způsobilý“: Známý český lékař odmítá roušku a spálil ji

30.května v ČR vláda uvolnila některá opatření proti koronaviru. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že duševně nemocní lidi nemusejí nosit roušku.

Známy lékař Jan Hnízdil perfektně odreagoval na takové uvolnění. Vzal svou roušku, a jako čaroděj, obřadě spálil ji. Hnízdil je proti nošení roušek.

.

Také lékař je největší kritik všech opatření, která vláda zavedla kvůli koronaviru. Nenávidí nouzový stav, a všechno co se týká zdravotnictví.

Kvůli uvolňování opatření, vláda musela udělat výjimky.

Například, pro děti do dvou let, a také pro lidi, kteří jsou duševně nemocní. Přesně do takové psychické skupiny chtěl by patřit Jan Hnízdil.

.

“Z dnešního nařízení ministra zdravotnictví ČR Adama Vojtěcha: “Výjimka je stanovena také nově pro osoby s poruchou intelektu, kognitivní poruchou či závažnou alterací duševního stavu“, – uvedl Hnízdil.

.

“Jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu.‘ K nošení roušky nejsem mentálně způsobilý. Jsem z toho venku“, – řekl lékař.

Pan Hnízdil spolu se svým psaní sdílel fotografii, na které páli roušku s úžasným pohledem. Někteří sledovatele byli naštvaní z toho, ale ostatní podpořili lékaře.

.

“Pane doktore, můžete mi napsat nějaký lékařský posudek o mentální nezpůsobilosti nosit roušku?”, – zeptala jedna sledovatelka doktora.

.

Jan Hnízdil odpověděl: “Stačí jenom čestné prohlášení”.

Ministerstvo zdravotnictví neuvedlo, jak se muže dozvědět o duševní nemoci lidi, a kontrolovat to asi nebude.

Share