„Každé ráno se bojím, jak přežiju nový den“: Hana Krampolová stěžuje na podmínky během karantény v psychiatrické léčebně

Manželka známého 81 letého herce Jiřího Krampola, Hana Krampolová ve dnešní době se nachází v psychiatrické léčebně. Ve dnešní době koronaviru v celém Česku je karanténa, a různé léčebny mají podmínky pro dodržování čistoty a pořádku během epidemii.

.

Hana Krampolová té podmínky nemá ráda a často se na nich stěžuje:

“Dokud neskončí koronavirus, domu se žádným způsobem nevrátím. Dřív jsem mohla tam jezdit jenom o víkendech, teď celá budova je v karanténě. Už si nepamatuji, kdy jsem byla doma, asi na začátku února”.

.

“Teď nemůžu ani vykoupit cigaretu ve své léčebně. Doktorka mi řekla, že cele oddělení je v karanténě, a nikam nás odtud nemohou pustit.

Jsem nervózní, protože už na místě, kde jsme kouříme musím být s rouškou, a přes ni kouřit nezvládnu”, stěžuje Hana.

„Také nemůžeme jít z pokojů k ostatním pacientům. Každý sám za sebe, a z tím nic nemůžeme udělat”, dodala manželka.

.

“Nebyla jsem bláznivé před tím, jak se ocitla tady, ale teď budu. Každé ráno se bojím, jak přežiju nový den. Vždy se jenom dívám na TV, a nic nedělám, a hlavně nemůžu dělat”, řekla Krampolová.

Také v léčebně uzavřely všechna oddělení, stejně jako oddělení gerontopsychiatrie, kde pobývá Hana. A kvůli tomu nikdo opustit léčebnu nemůže, dokonce i ti pacienti, kdo by měl už jít domu.

.

Takové podmínky velmi překvapili některých právníků:

“Jestli je to pravda, že nikdo nemůže kouřit a opustit pokoj, takové podmínky jsou nezákonné, a jsou proti základním lidským právům. Určitě máme epidemii koronaviru, ale o lidských potřebnosti si také musíme přemýšlet”.

.

Co řeklo vedení psychiatrické léčebny? “Ve dnešní době některá lidská práva mohou střetávat. Hledáme správnou míru na to, aby všechna opatření byly užitečné. Také chceme, aby všechno podmínky byly v souladu s našimi pacienty”.

“Z omezení máme zakázané návštěvy a také různé skupinové aktivity. Pacienti mohou se procházet po areálů léčebny, kromě těch dnů, kdy zvyšujeme bezpečnost zařízení.

Ve dnešní době nemáme žádného nakaženého Covid-19”, řeklo vedení.

.

“Ale dnes čekáme na výsledky některých testu na koronavirus. Do té doby máme zpřísněná pravidla, a kvůli tomu žádáme naši pacienty, aby se zůstávali na pokojích”, – dodal šéf léčebny.

Share