„Nelituji, že mám tolik dětí“: 36letá žena porodila deset dětí a plánuje více

Žena se rozhodla mít další dvě děti,protože sní o tom, že v rodině bude mít dvanáct dětí.

Posledních deset let každoročně rodila americká žena dítě a dosáhla výročí narození – ona a její manžel mají deset potomků. Pár žije obklopen kočárky, plenkami a dětmi,ale žena si nepamatuje, co to znamená chodit „bez břicha“.

Rodina tam ale nemá v úmyslu zastavit: měly by se narodit alespoň další dvě děti.

36letá Courtney Rogers, New Mexico, s bydlištěm ve Spojených státech, měla od manžela deset dětí a chce jejich počet zvýšit na 12. V roce 2007 se v církevním táboře setkala se svým budoucím manželem, knězem Chrisem Rogersem.

Pár se setkal na vzdálenost do jednoho roku a po uplynutí této doby – se oženil a Courtney se přestěhovala žít se svým snoubencem.

.

První dítě páru se narodilo v roce 2010 a od té doby Courtney a Chris neztratili stopu: nyní mají šest chlapců a čtyři dívky. Žádná z dětí nechodí do školy – všichni se učí doma.

V tom děti následovaly kroky svých rodičů – Courtney a Chris také studovali doma. Žena si myslí, že pro ni je výhodnější sledovat vzdělávání dětí.

„Líbí se mi, že tráví veškerý svůj čas se mnou, ráda se dívám, jak se učí a vědí, co učí.“

.

Pár má malý pozemek a vlastní farmu: chovají kuřata a jehňata. Mezi lekcemi s matkou chodí děti na krmení zvířat a pomáhají jí s úklidem. Courtney také každou neděli učí děti v místním kostele.

Život s tolika dětmi je velkým výdajem: Courtney a Chris utratí za jídlo jen 1200 $ měsíčně.

Takže pár musel snížit náklady: přestali jíst mimo domov a kupovali věci, o kterých si mysleli, že jsou nezbytné. Děti si přinášejí oblečení a boty jeden po druhém, a pokud rodina ještě něco potřebuje, čekají na slevy.

Courtney a Chris se také vzdali vánočních dárků, aby utratili více peněz na překvapení svých dětí. Jednou za rok chodí rodina na týdenní dovolenou, ale ne do jiných zemí, ale do své nejbližší rodiny.

.

Pro přepravu dětí potřebují rodiče dodávku s 15 místy, jinak se celá společnost nehodí.

I přes skromný rozpočet, pár stále nechce přestat mít nová miminka.

„Chceme 12 dětí. Být rodinou se 14 dětmi. Děti chtějí, abychom byli jako ve filmu Velkoobchod Levné, kde rodiče obětují svou kariéru, aby vyrostli 12 dětí,“ říká žena.

„Mít několik dětí v plenkách a mnoho kočárků je pro nás normální život najednou. Nelituji, že mám tolik dětí“.

„Mám ráda těhotenství. Ráda ve mně pěstuji jinou osobu, přemýšlím o tom, jak bude vypadat,“ přiznává žena.

Courtney nemá ráda myšlenku na antikoncepci, ale tuto záležitost zde nezohledňuje ve svých náboženských názorech. Žena tvrdí, že mít tak velkou rodinu, je její volbou.

.

„Mnoho lidí si myslí, že je to z náboženských důvodů, ale není to tak. V našem kostele jsem jediná matka, která má tolik dětí. Myslím, že ostatní čtyři mají maximum.“

Ačkoli Světová zdravotnická organizace doporučuje přestávky mezi těhotenstvím mezi 18 a 24 měsíci, Rogers se domnívá, že je v pořádku a že porod může pokračovat častěji, než lékaři doporučují.

Courtney měla potraty dvakrát a jednoho dne měla neplánované kontrakce a porodila třetí dítě hned na příjezdové cestě. A při porodu v nemocnici ji její manžel nemohl podpořit, protože někdo musel sedět s dětmi.

.

Žena nic nelituje, ale nepopírá, že pro ni bylo někdy velmi obtížné. Když byla sedmi potomky mladšími šesti let, nemohla jít nikam bez dětí a sama nemohla nic dělat. A potom děti vyrostly a pro matku to bylo jednodušší.

Courtney občas čelí kritice, ale nemá důvod poslouchat nenávist.

„Obvykle se mě ptají, jak mohu věnovat pozornost všem svým dětem. Nerozumím jejich logice, protože s dětmi trávím 24 hodin denně,“ říká.

Připomínáme: V Praze neznámí lidé vyhodili sedm set živých krabů vedle silnici

Share