“Není divně, že stádo nechalo slůně napospas osudu”: Ale lidi měli vlastní plány

Sloni jsou velmi sociální zvířata, vždy se snaží zachránit jeden druhého, ale někdy se stávají špatně situaci, kdy stádo muže odmítnout dítě. Slůně Ellie měla jenom dva týdny, kdy ji osamělou našli v chráněné zemi Bonamanza, JAR. Dítě bylo nemocné.

.

Slůně přivezli do veterinární nemocnici “Tula-Tula”, kde lékaři uviděli, že má těžkou formu pupeční kýly.

Je to skoro vždy smrtelně pro zvířata v divoké přírodě, ale Ellie měla to ještě horší.

Celá kůže kolem pupíku se převracela ve velkou ránu, ve které už byla infekce.

Není divně, že stádo nechalo dítě umírat, protože si myslelo, že nic nezvládne přežít. Ale lidi měli vlastní plány.

.

.

.

Ellie se rozhodli nechat vedle parku, a zkusit ji vyléčit, ale nebyl to jediný problém.

Slůně nechtěli pít mléko, a kvůli tomu lékaři vařilo pro ně speciální kaši, z rýže, kokosového oleje a minerálního doplňku. A kdy Ellie se trochu uzdravila, začala pít a jist všechno, co vidí.

.

.

Potom se objevil ještě jeden problém. Ellie byla denně s lidmi, ale se cítila smutnou a osamocenou. Byla také velmi malou pro to, aby žít samostatně, bez podpory.

Necítila, že lidi jsou její kamarádi, prostě nějaká nesprávná zvířata. A přesně tehdy lidi přivezli Dumu, starého ovčáka, která byla velmi kamarádská ke všem zvířatům.

.

.

A to fungovalo! Ellie se už necítila osamocenou, a začala aktivně hrát s Dumou.

Poprvé běžela za psici, ležela v blátě, začala dokonce i něco říkat. Psice také měla radost být chůvou malého slůně. Situace se zlepšila, a lékaři dali takovou otázku: “Co dál? Ellie bude vyrůstávat”.

.

.

Ale odpověď nemuseli dlouho hlídat. Rychle stav sluní se zhoršil, a lékaři našli u Ellie infekci, která urazila skoro všechny vnitřní orgány.

Malé slůně nezvládlo bojovat proti takové nemoci a zemřelo ve stejný den. Po takové tragédii všichni měli smutek, a nikdo nic nemohl udělat.

.

.

Svět je takový. Někdo umírá, někdo žije dál, naděje se objevuje, a pak zmizí, všude a vždy můžeme najít místo pro smutek a lásku.

Ellie prožila velmi krátký, méně než půlroku, život. Ale větší její část byla plna lásky a péči. A v paměť se zůstalo video, jak slůně hraje se psici.

Share