„To si nikdo nedovede představit“: Kadeřníci nechápou, jak mají pracovat s novými pravidly

Mnoho kadeřníků si nyní nedokáže představit, jak by stříhali lidem vlasy v rouškách a štítech. V takové situaci se prý těžko dýchá.

Někteří říkají, že štít bude odrážet světlo a to nedovolí normálně pracovat. Také kadeřníci říkají, že rouška na tváři zákazníka také nedovolí udělat normální účes.

O tom, že kadeřnictví začne fungovat 11. května, informoval včera ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Oznámil také, že kadeřníci budou muset nosit roušky a ochranné štíty.

.

„Se štítem se bude pracovat špatně, to si nikdo nedovede představit“ řekla kadeřnice Lenka Šimarová z Lípy u Zlína.

Kadeřnice vysvětlila, že v takové situaci bude těžké dýchat, a ještě těžší bude, pokud sušíte vlasy klientů fénem.

.

Také roušky na tvářích zákazníků, co na mužích, co na ženách, to rozhodně nedovolí ostříhat normálně. Proto je přesvědčena, že takto kadeřnictví fungovat nebude.

Ministr zdravotnictví také řekl, že v kadeřnictví musí být vzdálenost mezi klienty minimálně dva metry.

.

Také Adam Vojtěch radil, aby kadeřníci přijímali objednávky převážně přes telefon nebo Internet. Tímto způsobem bude možné zabránit hromadění lidí v jedné místnosti.

Paní Šimarová prozradila, že dříve mohla obsluhovat hned několik klientů najednou. Například mohla někomu nabarvit vlasy a mezitím někoho ostříhat.

Teď to bude s největší pravděpodobností mnohem pomalejší. Proto budou určitě i nespokojení zákazníci, kterým salony nestihnou poskytnout služby.

.

Pokud budou zákazníky ženy, kadeřnice říká, že bude schopna obsluhovat pět nebo šest lidí denně. To není moc.

Kvůli epidemii koronaviru a vyhlášenému vládou nouzového stavu musela Lenka Šimarová zavřít kadeřnictví. Všechny zakázky musela zrušit.

Prozradila také, že často měla objednávky na tři měsíce dopředu. Proto nyní neví, jak přesně bude nutné dále podnikat a zda vláda změní pravidla pro kadeřnické salony.

Možná vláda nějak zareaguje na pobouření kadeřnice. Na to ale nezbývá než čekat.

Dále jsme psali: Ženich nepoznal nevěstu: “Slečna chtěla pro svatbu make-up jako u Barbie”

Share