Z karantény rovnou k právníkovi: Kvůli nařízené karanténě v Číně vzrostla rozvodovost

Přísná omezující opatření a karanténa donutily mnoho lidí zůstat doma. To byl důvod vzniku vážných trhlin v manželských vztazích. V Číně se počet rozvodů náhle zvýšil.

.

Množství předložených žádostí

V jihozápadní čínské provincii S‘-čchuan za poslední 2 měsíce bylo podáno více než 300 žádostí o rozvod, píše Hotbak.

V jiných městech úřady zavedly omezující opatření, aby zabránily spontánnímu přijímání takových radikálních rozhodnutí.

To však nezchladilo zápal rozvedených: prostě stáli ve frontě, aby získali povolení k podání žádosti.

.

Realita bez optimismu

Mnoho párů se již rozpadlo a mnoho z nich se chce rozvést co nejdříve. Ukázalo se, že ne každému se podařilo být v uzavřeném prostoru se svým partnerem po dobu 24 hodin denně po dobu několika měsíců.

Velké množství volného času a relativně malé množství rozptýlení přiměly lidi, aby prokázali špatné návyky. Ne každé druhé polovině se to líbilo.

.

Zničení iluzí

Ukazuje se, že člověk by mohl s někým žít roky, protože většinu času trávili profesionální činnosti a obavy veřejnosti.

Když se manželé neustále neviděli, pomohlo jim to ovládat se. Jakmile tento odrazující prostředek zmizel, skutečný vztah vypukl. Poznat hořkou pravdu opravdu nebylo snadné.

.

Negativní zprávy

Některé ženy zjistily, že jejich partner je podvádí. Jiní považovali rozdíly, které byly dříve opraveny, za neslučitelné.

Ano, můžeme odkazovat na skutečnost, že neustálý pobyt ve stísněném prostoru nepřináší optimismus.

Ale další věc se vyjasnila: pokud by bylo obtížné strávit pár měsíců samostatně, stojí za to utratit na to zbývající roky svého života?

.

Osamělost spolu

Vlastní izolace je velmi obtížný okamžik, bez ohledu na to, na kterou stranu se podíváte.

V tomto případě můžete cítit osamělost a chybět komunikace s ostatními. Ale situace, kdy partneři zjistili, že spolu mluví doslova několik minut denně, se může zdát normální.

.

Obtěžování

Někteří přeživší v karanténě sdíleli své dojmy: tentokrát popisovali, že jsou v tlakovém hrnci.

Z tohoto malého prostoru nebylo možné uniknout a postupně se začaly obtěžovat zvláštní zvyky, emoční výkyvy a vnitřní nespokojenost.

Bez ohledu na to, jak se lidé omezují, negativní tlak v násilných konfliktech rostl a vypukl. Takže v mnoha vztazích byl poslední bod uveden.

.

První závěry

Dosud není jasné, na čem je současná situace založena. Někteří říkají, že nárůst rozvodů lze připsat zkušenému stresu a touze najít nejjednodušší cestu ven.

Jiní tvrdí, že karanténa nás přinutila vzpomenout si na hluboké potřeby a vrátit se k našim skutečným cílům. Jiní si myslí, že se jedná o ukazatel zastaralého tradičního manželství.

Pravda, jako vždy, bude známa po nějaké době.

Share