„Je to pro naši civilizaci neakceptovatelné chování“: Ondřej Kolář píše do Bruselu kvůli chování Ruska

Pražský politik Ondřej Kolář apeloval v otevřeném dopise na Evropskou komisi kvůli chování Ruska.

Rusko vede hybridní válku proti Evropské unii, a proto starosta Prahy 6 požaduje, aby bylo pochopeno, že takové chování je nepřijatelné.

.

Předsedkyni EK Ondřej Kolář napsal: „Vážená paní předsedkyně, žádám a vyzývám Vás, abyste se důrazně zasadila o to, aby Rusku bylo jasně řečeno, že takovéto chování je neakceptovatelné.”

.

On, jako starosta hlavního města, je nyní pod policejní ochranou, protože mohl vyvolat moskevský hněv. Ruští činitelé hrozili stíháním těchto politiků.

.

„Chování, jaké známe z dob SSSR, je pro naši civilizaci neakceptovatelné a nesmí být tolerováno“,zdůraznil pan Kolář.

.

V dopise předsedkyni Evropské komise také poznamenal, že na tom, že Praha 6 sochu odstranila, by nebylo nic zvláštního, to je legální.

.

Ale podle Moskvy, Česká republika porušila své závazky, na jejichž základě musí zajistit ochranu historických a kulturních památek na svém území, jakož i ochranu a péči o ruské vojenské památky.

.

Rusko považuje incident za nepřátelský krok.

.

Úředníci jsou pod ochranou speciálními českými službami po návštěvě tajemného Rusa. Podle novin Respekt, před třemi týdny přijel do země ruský zvláštní důstojník s diplomatickým pasem a toxickým jedem.

.

Vztahy mezi Českou republikou a Ruskem jsou nyní v napjatém stavu.

Od 1. června zvýší české ministerstvo zahraničí administrativní a technické pracovníky velvyslanectví v Rusku o čtyři osoby. Vláda návrh již schválila.

Share