„Kolikrát mi šlo i o život, ale tohle jsem nečekal“: Otevřená zpověď taxikáře Roberta

Tento muž je prvním pacientem s COVID-19 v Česku, kterého začali léčit pomocí léku Remdesivir. Zdá se, že tento lék skutečně pomohl zachránit život.

Naštěstí je stav taxikáře již stabilizovaný, možná dokonce může brzy jít domů. Ale k tomu potřebuje udělat další test na koronavirus a musí být negativní.

.

Když u muže byla zjištěna tato hrozná nemoc, doktorka mu řekla, že je to něco podobného chřipce.

Teď už je dobrá zpráva o taxikáři, který onemocněl koronavirem. Už je mu mnohem lépe a je šance, že by mohl už v pondělí z nemocnice odejít.

.

Udělali mu test, a pokud budou výsledky negativní, může jít domů.

Muž novinářům řekl, co se dělo, když mu diagnostikovali COVID-19.

.

Byl převezen sanitkou do nemocnice v Praze, kde musel ještě dlouho čekat na ošetření u lékaře. Podle svých slov mu odebrali krev a řekli mu, že má zánět průdušek s náběhem na zápal plic.

Taxikář se tehdy obával, že by mohl mít koronavirus. Ale doktorka nebrala tato slova vážně a rozhodla se udělat legraci.

.

Řekla mu, že i když je to koronavirus, bude to asi jako běžná chřipka. Muž si proto myslel, že by se v takovém případě měl léčit stejně jako běžná chřipka.

„Pracoval jsem jenom v noci a kolikrát mi šlo i o život. Tohle jsem nečekal, že se můžu nakazit něčím tak hrozným“ řekl taxikář.

.

Muž se přesvědčil, že to vůbec nevypadá jako chřipka. Podle něj mu během chřipky stačilo teplého čaje a paralenu, ležel asi čtyři dny a zotavoval se.

Ale to, co cítil, když onemocněl koronavirem, bylo úplně jiné. Podle něj to může člověka zlomit, nebo ho zcela zničit.

.

V některých případech je to opravdu velmi těžké onemocnění.

Teď, když se jeho zdravotní stav zlepšil, si muž myslí, že už nechce pracovat v taxíku, změnil názor.

Podle něj si nyní začal uvědomovat, jaká strašná rizika jsou v této profesi. Nyní má muž čas přemýšlet o výběru nové profese.

Share