„Absolutní neúspěch šéfa české diplomacie, který měl okamžitě rezignovat“: předseda KSČM Filip žádá Petříčkovu rezignaci

Tomáš Petříček ve dnešní době je ministrem zahraničí, a měl by rezignovat. Důvodem je to, že nese odpovědnost za “nárůst fašistických tendenci v ČR.

Řekl to místopředseda Sněmovny a předseda KSČM Vojtěch Filip. Petříček považuje Filipovy snahy o jeho odvolání za úsměvné.

.

“Během posledních let, v naši společnosti došlo k velkému nárůstu fašistických tendenci, které se někdy zůstávají bez žádného trestu”, – řekl Filip.

Jak říká ministr zahraničí, některé lidi ve dnešní době oslavují neonacismus a oslavují banderovce.

.

“Stalo se to kvůli ostudu v mezinárodním měřítku a absolutnímu neúspěchu šéfa české diplomacie. Musí rezignovat”, – dodal ministr.

Kritizoval také ministra Petříčka za to, že nepodpořil ruský návrh rezoluce o boji proti nacismu. Odvolání Petříčka požádal ještě na konci minulého roku.

.

“Cely rozhovor poskytl ruským armádním novinám, a kvůli tomu předseda tak říká. V Česku nic nedělá. Snaží se zalíbit v Rusku”, – řekl Petříček.

“Nevím, o jaké přesně informace Filip své tvrzení o nárůstu neonacismu v ČR opírá”, – dodal.

.

“Nikdo z českých expertů na extremismus o takovém varování neříkal”, – řekl Petříček.

“Ve dnešní době s Ruskem chceme začít konzultace o citlivých a sporných tématech”, – dodal.

.

Filip řekl, že pracuje na konstruktivních vztazích s Ruskem. “Musí být založení na vzájemném respektu”, – řekl Petříček.

“Jeho snahy o mé odvolání byly neúspěšný. Považuji je za úsměvné. Nevšímám si jich”, – uzavřel.

.

Filip v rozhovoru pro Rusky deník Krasnaja zvezda řekl: “Všichni členové KSČM a České občane pozitivně vnímají skutečnost, že ruská vláda nechci stavět památky českým legionářům, kteří v Rusku nikoho neosvobodili”.

Velké množství občanů ČR jsou vděčné ruské armádě za osvobození od fašistického režimu v roce 1945”, – dodal Filip.

.

“Fašisté ve dnešní době mají vliv v Evropské unie a USA. Chtějí narušit úžasné vztahy mezi Ruskem a ČR”, – doplnil.

Také předseda jmenoval některé české opoziční demokratické strany: TOP 09, Piráty, Starosty a KDU-ˇSL. Říká, že mohou začít chválit neonacistkou politiku.

Share