Kde nyní žije Obermaierová: seriálová hvězda musela odevzdat velký byt v Praze

Jaroslava Obermaierová hraje v nekonečném seriálu Ulice již 17 let, mnoho diváků ji zná díky roli Vilmy Nyklové. Přestože 76letá herečka již pobírá důchod, s kariérou nekončí. Jedním z důvodů jsou peníze, má obavy, že by jen z důchodu nevyžila. Stejně jako mnoho českých občanů si stěžuje na vysokou inflaci.

Jaroslava Obermaierová / Zdroj: youtube.com

Mnoho let žila slavná umělkyně v Praze na Žižkově v bytě o velikosti 3+1. V důsledku finančních obtíží však situaci loni přehodnotila. Byt byl městský, proto ho odevzdala a dostala jinou nabídku, totiž garsonku, kde může přespávat, když je v Praze.

Jaroslava Obermaierová vysvětlila, že kvůli úspoře za energie nyní bydlí i na venkově, na chatě, do Prahy jezdí hlavně za prací. I když žije v menším bytě, inflace je pro ni stále velký problém.

Jaroslava Obermaierová / Zdroj: tv.blesk.cz

Nedávno jí například zvýšili nájem o 20 procent, musela podepsat novou smlouvu, protože neměla jiné možnosti. Potřebuje místo, kde by mohla žít v hlavním městě, když tam pracuje.

„Takže nyní platím 7 tisíc. Já pracuji, takže to mohu zaplatit, ale třeba moje sousedka už je roky o dvou holích. Jak to budou takoví lidé platit, to opravdu nechápu,“ řekla Jaroslava Obermaierová pro Život v Česku.

Jaroslava Obermaierová / Zdroj: youtube.com

Herečka, i když je již v důchodu, plánuje zůstat v bytě a chtěla by ho od městské části odkoupit. Nicméně není jisté, zda bude možné tento plán uskutečnit, protože je třeba vyřešit otázku privatizace a neví, zda to bude možné vzhledem k jejímu věku. V létě už se jí ptali na privatizaci, ale zatím se nic neděje.

PSALI JSME: „TA BOLEST JE TAM POŘÁD“: PAVLA TOMICOVÁ ZNOVU NĚKAM ZMIZELA

PŘIPOMÍNÁME: „KLUK, NA KTERÉHO SE NEZAPOMÍNÁ“: LUCIE BÍLÁ UKÁZALA JEDINOU FOTKU S TOMÁŠEM HOLÝM

Share