Kaspar Shols bydlí v holandském městě Eindhoven. Nepracuje architektem a všechno o stavebnictví neví.
Ale kvůli své mamince, musel se tomu naučit. Vždy chtěl mít malý domeček, kde by mohl odpočívat, a nacházet zalíbení v přírodě.
Ale koupit nově vybavený dům, nebo postavit ho se stavebníky bylo velmi drahé. A to, co vytvořil její syn, maminku šokovalo.
Na první pohled je to obyčejný, můžeme říct běžný malý domeček, který je udělat ze dřeva na břehu malého jezera. Proč je takovým zvláštním?
Kvůli tomu, že ten domeček je úplně adaptovaný pro klimat v místě, kde se nachází. Kdy venku je slunečné počasí, maminka tiskne páku a…
U maminky se objevují dva domečky. Centrální část je přírodní solárium, přičemž, funguje i v zimě. Jak to, tam nejsou stěny? Kaspar udělal zvláštní poddajný design, který maminka muže využívat jak chce.
Kromě vnějších stěn, jsou i vnitřní, skleněné, jestli jich vysunout, můžeme udělat zimní zahradu, teplo v tom domě dává dříví kamna.
Všechny mechanismy jsou jednoduché, kvůli tomu, jimi muže ovládat i stará žena. Maminka dlouho byla příjemně překvapena, a měla radost z toho, co udělal její syn.
Přečíst knihu na sluníčku, pít čaj v sněžní ráno, nebo udělat party pod otevřeným nebem, vycházet z domu, přímo na trávník, pozvat svých vnoučat, pro které terasa pod otevřeným nebem je divadelní scéna nebo herní hřiště.
A jak zajímavé se dívat na hvězdy s pohárem vina, kdy máš v obývacím pokoji roztahovací střechu.