Alena Vránová : život Pyšné princezny s desp0t0u a sm_rt jediného dítěte

Herečku Alenu Vránovou lze považovat za jednu z nejvýraznějších hvězd tuzemské kinematografie minulého století. Alenina kariéra šla rychle nahoru poté, co splnila roli v pohádce Pyšná princezna. Tehdy se zamilovala do Vladimíra Ráže.

1

Ale její vztah s Pavlem Kohoutem byl velmi komplikovaný. Byl to člověk, který si lásku náležitě nevšímal.

Herečka princezny Krasomily si zamilovala krále Miroslava nejen v pohádce. Herci se do sebe zamilovali, ale jejich další láska nebyla šťastná.

Když se na místě natáčení mezi nimi objevila láska, Alena už byla vdaná. Jejím manželem byl známý spisovatel Pavel Kohout.

2

Pavel se často choval jako despota vůči své ženě. Byl to zapálený komunista a datum svatby si vybral tak, aby odpovídalo datu narození soudruha Stalina.

Také zakázal své ženě nosit boty na podpatku a malovat se. V manželství s Pavlem nebyla Alena šťastná.

Pro kamarády Pavla Kohouta vypadali jen jako vzorný pár. Alena Vránová jezdila na staveniště za dělníky a mluvila s nimi. Chovala se jako slušná pracující manželka známého komunisty.

Ale i Vladimír Ráž byl ženatý. Byl ženatý s Alexandrou Myškovou, také herečkou, a měl již nezletilého syna Martina.

3

V jeho manželství také nebylo všechno v pořádku. Proto mezi těmito dvěma herci vznikla láska.

Dlouho se jejich román udržet v tajnosti nepodařilo. O tom se dozvědělo mnoho lidí včetně stranické elity. Pavel Kohout byl v šoku a psal výhružné dopisy dvěma zamilovaným.

Jednou jim dokonce řekl, že kdo zradil lásku, zradí i svou vlast. Pro Pavla to byla rána pod pás, nemohl se s tím smířit.

4

Během pocitu tak silných negativních emocí dokonce napsal hru, jak lotr odloudil ženu slušného člověka. Alena a Vladimír byli odsouzeni stranickou elitou za nevhodné mravní chování.

Dokonce byla nucena se za své chování hlásit stranické komisi.

Poté se každý z herců rozvedl a vzali se. Z jejich lásky se narodila dcera Markéta.

5

Ale i jejich láska skončila. Vladimír měl neustále spoustu milenek, to Alenu nebavilo a také si našla muže po boku.

Jak dceři bylo osmnáct let, Alena se rozhodla rozvést.

Ale ani zde její utrpení neskončilo. Manžel její dcery byl narkoman a její dcera se sama stala závislou na alkoholu. Markéta odmítla pomoc matky a koneckonců v roce 2013 zemřela o Vánocích.

Po Vladimíru se herečka nevdala. Nyní se stará o svou vnučku Terezu a je to její jediná skutečná radost v životě.

6

Share