„Ani jedna standardní maska ​​není zcela vhodná“ : Čínští obránci zoo zachránili zvířata, která zůstala bez domova kvůli koronaviru

Normální život se postupně vrací do některých čínských měst, ale to neplatí pro město Wu-chan.

Stále existuje přísná karanténa, nelze vstoupit do města a opustit město a tisíce lidí jsou nuceni zůstat doma nebo v nemocnicích.

.

Mezitím velké množství domácích mazlíčků, jejichž majitelé byli v nemocnicích nebo pryč, zůstává doma bez pití a bez jídla.

Čínští dobrovolníci v oblasti dobrých životních podmínek zvířat se proto rozhodli pomoci těmto nešťastným zvířatům přežít.

.

Podle odhadů ochránců hospodářských zvířat jsou nyní v domech Wu-chan od 20 do 50 tisíc domácích zvířat.

Deset skupin dobrovolníků chodí po domě, rozbije otevřené zámky a mříže na oknech a zachrání hladová a vyhubená zvířata.

.

Pouze jedna z těchto skupin již zachránila více než dva tisíce koček a psů. Mnoho majitelů těchto zvířat jednoduše opustilo město a nyní se kvůli karanténě nemohou vrátit.

Aby zvířata nezemřela, musí dobrovolníci podniknout nezákonné kroky a když zvířata najdou, většina z nich nemá ani vodu, ani jídlo.

Majitelé zvířat nepředpokládali, že své domácí mazlíčky nechali tak dlouho, a proto nyní zvířata velmi trpí.

Zkušenosti pro ně a jejich majitele.

.

Navzdory skutečnosti, že smrtelný koronavirus nemůže být přenášen z člověka na zvíře, mnoho majitelů čtyřnohých přátel se je snaží chránit pomocí lékařských masek.

Přestože veterináři tvrdí, že je to zcela zbytečné.

.

„Psi mají na tvářích zcela odlišné formy, takže ani jedna standardní maska ​​není zcela vhodná pro každého psa, a proto je k ničemu. A zvíře mezitím zažívá extrémní stres“, – říkají veterináři z Číny.

.

Jedním z prvních, který zachránil kočky a psy samy, byl začátek dobrovolnické skupiny domorodých koček Wu-chan.

„Už jsme navštívili více než 500 adres a musíme se obejít dalších 400. Po městě se pohybujeme autem a telefonicky neustále kontaktujeme majitele zvířat.“

.

„A pokud nás majitelé požádají o přepravu zvířete k někomu od příbuzných a přátel, uděláme to. Rovněž umisťujeme domácí zvířata do hotelů pro zvířata,“ uvedla vedoucí dobrovolnické skupiny.

.

„Snažíme se udělat vše pro to, abychom se dostali do bytu a zachránili zvíře. Ano, musíme otevřít dveře, ale jsme hrdí, že za poslední 2 týdny jsme zachránili asi 600 zvířat před hladem, “řekl jeden z dobrovolníků.

Share