Babiš chce být znovu premiérem: proč o tom uvažuje a vnímá jednání v kauze Čapí hnízdo

Bývalý předseda vlády Andrej Babiš nevylučuje, že se bude znovu snažit vykonávat funkci premiéra. Politik promluvil i o jednání v kauze Čapí hnízdo, která již prý veřejnost nezajímá, protože lidé nyní musí řešit vysoké ceny plynu a elektřiny. Informuje o tom web idnes.cz.

Šéf hnutí ANO v rozhovoru nevyloučil, že bude znovu usilovat o premiérské křeslo. Původně o tom ani nepřemýšlel, ale svůj názor změnil po příchodu aktuální vlády, která je podle něho nejhorší od roku 1989.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

ANO se snaží uspět i v nadcházejících volbách, ale má to složité, protože tradiční strany se podle Babiše snaží je vždy vyšachovat.

Po týdnu jednání u soudu v kaze Čapí hnízdo, Andrej Babiš si myslí, že to není hlavní téma voleb. Původně ale byl přesvědčen, že to tak bude. „Lidi už to nezajímá,“ uvedl opoziční poslanec a dodal, že se voliči více zajímají o vysoké ceny energií.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš vytkl vládě, že nezastropovala cenu elektřiny dřív. Kromě toho podle expremiéra Česko je čistým vývozcem elektřiny a je ostuda, že kabinet nevyjednal svým občanům normální cenu.

Babiš promluvil o výpovědi u soudu svého syna Andreje. Říká, že je to rodinná tragédie a syn si z něj ve svých představách udělal nepřítele. Stále ho ale prý má rád.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Expremiér stále vyzývá voliče, aby senátní a komunální volby brali jako referendům o vládě. Nyní prý mají možnost vymezit se vůči kabinetu a ukázat Petru Fialovi, co on dělá špatně.

ANO počítá i s dobrým výsledkem v Praze, kde by chtělo zvítězit. Podle Babiše mají zde také nejlepšího z odborné stránky kandidáta na primátora Patrika Nachera.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Nakonec Babiš uvedl, že svou možnou kandidaturu na prezidenta oznámí na konci října. O konečném rozhodnutí ale zatím mluvit nechce. Politik pouze upřesnil, že pokud se voleb nezúčastní, tak svou kandidaturu by měl stáhnout i generál Petr Pavel, protože do boje o Hrad šel jen, aby se prezidentem nestal Andrej Babiš.

PSALI JSME: NATÁLIE JIRÁSKOVÁ VYRAZILA DO SPOLEČNOSTI: PŘIŠLA NA PREMIÉRU FILMU V OUTFITU ZA 100 TISÍC KORUN

PŘIPOMÍNÁME: BABÍ LÉTO SE RUŠÍ: METEOROLOGOVÉ ŘEKLI, KDY SE OCHLADÍ A BUDE SNĚŽIT

Share