„Bezpečnost není zadarmo“: Fiala promluvil před zahájením Dnů NATO. Odkázal na hrozby, kterým čelí Česko

Dnes, u příležitosti slavnostní přehlídky vojenské techniky NATO v Mošnově, premiér České Dnes, u příležitosti slavnostní přehlídky vojenské techniky NATO v Mošnově, premiér České republiky, Petr Fiala, promluvil o bezpečnosti státu.

Petr Fiala/Zdroj: YouTube

Fiala svěřil, že během prohlídky budou moci návštěvníci ocenit nejlepší a nejvyspělejší technologie, které má armáda, a další bezpečnostní složky republiky k dispozici. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Petr Fiala/Zdroj: YouTube

Dle Fialy, který pravidelné účastní dny NATO v ČR, tato přehlídka je skvělou příležitostí připomenout si a všimnout si, jak moc velký význam a důležitost nese aliance pro bezpečnost tuzemska.

Petr Fiala/Zdroj: YouTube

„Válka na Ukrajině celé Evropě dokazuje, že svět je stále plný hrozeb,“ odkázal český předseda vláda na přítomno současnou ruskou agresi na Ukrajině s tím, že i Česko čelí hybridní válce, a to energetické.

Petr Fiala/Zdroj: YouTube

Zmínil premier i to, že nestle se must do vlastní obrany investovat, s čímž souvisí velké výdaje se státního rozpočtu. Připomněl to, že bezpečnost není samozřejmostí.

Petr Fiala/Zdroj: YouTube

„Bezpečnost není zadarmo,“ dodal Petr Fiala.

ČTĚTE TAKÉ: “VĚŘÍME, ŽE SI TO UŽIJÍ“: DNY NATO V MOŠNOVĚ. NA CO SE MOHOU TĚŠIT NÁVŠTĚVNÍCI

PSALI JSME: FIALA MUSEL VYSVĚTLOVAT, JAK VLÁDA POMÁHÁ LIDEM V DOBĚ ENERGETICKÉ KRIZE: CO PREMIÉR ŘEKL, A JAK STÁT POMŮŽE FIRMÁM

Share