“Bezpochyby budeme mít dost“: Prezidentští kandidáti musí pospíchat. Kolik podpisů mají podnikatel Karel Janeček a exnovinář Karel Diviš

Někteří prezidentští kandidáti, kteří ohlásili svůj zájem o křeslo hlavy státu republiky, musí před volbami nasbírat minimálně padesát tisíc podpisů občanů. To jim umožní zúčastnit volby.

Karel Janeček/Zdroj: YouTube

Například i šestačtyřicetiletý podnikatel a někdejší sportovní novinář Karel Diviš oznámil prezidentskou kandidaturu ve volbách. Musí ale získat podporu občanů ještě před volbami, a to pomocí podpisů. O tom informuje na svých webových stránkách portál zpravy.aktualne.cz.

Karel Diviš/Zdroj: YouTube

V posledních týdnech Karel Diviš rozšiřuje prezidenskou kampaň, petiční stánky zájemců o kandidaturu se dá potkat mnohem častěji. Podle něj, za třicet minut se daří získat dalších dvacet podpisů.

Karel Janeček/Zdroj: YouTube

Dalším kandidátem na Hrad je matematik, miliardář a podnikatel Karel Janeček. Nicméně musí také dostal alespoň padesát tisíc podpisů. Janeček tvrdí, že se mu to určitě podaří.

Karel Diviš/Zdroj: YouTube

Podle jeho slov, před měsícem bylo pouze tři tisíce podpisů od občanů, podporujících jeho kandidaturu. Nyní je jich zhruba třicet tisíc. “Bezpochyby jich tedy budeme mít dost,“ předvedl známý matematik, který chce Českou republiku nadále vést.

ČTĚTE TAKÉ: PRŮZKUM: NERUDOVÁ CHCE NEZÁVISLOST ČR NA PLYNĚ Z RUSKA. JAK BY PREZIDENTŠTÍ KANDIDÁTI ŘEŠILI AKTUÁLNÍ ENERGETICKOU KRIZI

PSALI JSME: KANDIDÁT NA PREZIDENTA DLUŽÍ DESÍTKY TISÍC KORUN: ZA CO MUSÍ PETR KOVÁČ PENÍZE VRÁTIT A KDE NYNÍ BYDLÍ

Share