Bilaterální vztahy s Afrikou: Český resort zahraničí oznámil své plány. Proč chce investovat do afrických zemí

Ministerstvo zahraničí uvažuje o naladění těsnější spolupráce s Africkými státy. Do seznamu států budou patřiti hlavně země, kde Česká Republika má zastupitelské úřady neboli ambasády. O tom informuje na svých webových stránkách portál zpravy.aktualne.cz.

Ministr zahraničí Jan Lipavský/Zdroj: YouTube

Tuzemsko chce naladit bilaterální dohody s několika stsy, kam patří například Alžírsko, Egypt, Maroko a Tunisko, ale do seznamu lze zapsat i Etiopii, Ghanu, Jihoafrickou republiku (JAR), Keňu, Konžskou demokratickou republiku, Nigérii, Mali, Senegal a Zambii.

Ministr zahraničí Jan Lipavský/Zdroj: YouTube

Mezinárodní smlouvu, která bude řešit vztahy ekonomické, politické a další, chce resort mít i s jinými zemí. Největší potenciál vidí tuzemsko v Pobřeží slonoviny, Nigeru, Súdánu, Rwandě a Angole.

Ministr zahraničí Jan Lipavský/Zdroj: YouTube

Především se bude řešit investování do těchto zemí, protože je to vnímáno tak, že jsou do bezesporu investice do vlastní bezpečnosti a prosperity Evropské Unie.

Ministr zahraničí Jan Lipavský/Zdroj: YouTube

Vedlejším úkolem bude podpora místních nezávislých médií. Zastupitelské úřady to myslí tak, že podpořením nezávislých médií se zmenší dopady dezinformačních kampaní, které se snaží Rusko vnutit Africe.

ČTĚTE TAKÉ: „PODPORA JE NEDOSTATEČNÁ“: NEČEKANÝ VÝROK BEZPEČNOSTNÍHO ANALYTIKA. JAK HODNOTÍ RUSKO-UKRAJINSKÝ KONFLIKT

PSALI JSME: „V ATMOSFÉŘE BEZNADĚJE“: ZELENSKYJ OKOMENTOVAL PUTINOVY VÝROKY

Share