Blízcí Andreje Babiše odmítli vypovídat: jeho syn Andrej Babiš mladší však chce přijít svědčit

Soud se nyní zabývá kauzou Čapí hnízdo, jedná se o dotační aféru. Obžalobě čelí bývalý předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš a jeho exporadkyně Jana Nagyová. Choť expremiéra Monika Babišová a její bratr Martin Herodes využili svého práva nevypovídat. Svědčit odmítla i Babišova dcera z minulého manželství Adriana Bobeková. Před soudem však chce promluvit její bratr Andrej Babiš mladší. Informuje o tom web ct24.ceskatelevize.cz.

Ve středu pokračovalo jednání soudu k dotační větvi kauzy Čapí hnízdo. Monika Babišová u soudu odmítla svědčit.

Monika Babišová / Zdroj: youtube.com

K soudu však nedorazila dcera Andreje Babiše Adriana Bobeková. Vysvětlila, že nemohla přijít protože měla nějaké zdravotní problémy. Kromě toho využila svého práva nevypovídat.

Andrej Babiš mladší nedávno oznámil, že je nyní ve Švýcarsku, takže do Česka nepřijede. Soudce pak situaci projednal se Švýcary a dohodli se, že by syn expremiéra mohl dorazit příští měsíc. Poté však Babiš mladší řekl, že by rád promluvil před soudem. Možná ale přijde už v pátek.

Andrej Babiš mladší / Zdroj: youtube.com

Svědci nevypovídali, proto byly u soudu přečteny jejich dřívější výroky. Jana Nagyová se poté omluvila rodině bývalého premiéra. Řekla, že pokud měl hypoteticky někdo kdysi mít o projektu určité pochyby, byla to ona.

Dle Andreje Babiše ale chyby nedělala a expremiér ji označil za dobrou odbornici na evropské záležitosti. Uvedl také, že jí tato kauza bohužel zničila život. Dodal, že kauza vznikla jen proto, že se Babiš rozhodl jít do politiky.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Ve středu měl před soudem vypovídat i bývalý předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Ve čtvrtek by k soudu chtěl přijít bývalý hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS).

Původně farmu Čapí hnízdo vlastnil Holding Agrofert. Pak se ale firma, která se zabývala provozem farmy, stala akciovou společností.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Díky tomu mohla získat evropskou dotaci pro malé a střední firmy. Farma se ale po nějaké době opět stala součástí holdingu.

Společnost Imoba z holdingu Agrofert, která vlastní Čapí hnízdo, před čtyřmi lety vrátila spornou dotaci státu. Babišovi dle trestního zakoníku hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

PSALI JSME: DVA SVETRY I VE SNĚMOVNĚ: PEKAROVÁ ADAMOVÁ ŘEKLA, JAK POSLANCI BUDOU ŠETŘIT NA ENERGIÍCH A JAKÉ BUDOU TEPLOTY UVNITŘ BUDOV

PŘIPOMÍNÁME: PŘEDSEDKYNĚ EVROPSKÉ KOMISE SLÍBILA: PUTIN BUDE PORAŽEN, UKRAJINA A EVROPA ZVÍTĚZÍ

Share