Bouře se silným větrem působila škody po celé Republice: hasiči měli stovky výjezdů

Bouře se silným větrem v pátek vpodvečer a v noci na dnešek působila škody po celé Republice. Zejména na severovýchodě Čech, Vysočině a jižní Moravě. V Jihomoravském a Královéhradeckém kraji lámala stromy, na Vysočině hasiči také odčerpávali vodu. Celkem měli ve třech krajích přes 200 výjezdů.

Zdroj: info.cz

Na Vysočině měli hasiči kolem 150 zásahů přes noc. Odstraňovali hlavně stromy a větve, které popadaly na silnice a bránily plynulému provozu, odčerpávali také vodu. Nejčastěji vyjížděli na Žďársku. „Po osmé hodině večer najel vlak do padlého stromu v kolejišti u Rantířova. Událost se obešla bez zranění,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Dvě jednotky hasičů před 20:30 zasahovaly i u osobního auta, které narazilo do padlého stromu na Havlíčkobrodsku.

Zdroj: info.cz

Na jižní Moravě bouřka hlavně lámala stromy, větší škody nezpůsobila, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. „Hasiči v souvislosti s bouřkou zasahovali u 21 událostí, v sedmnácti případech šlo o stromy popadané na silnice. V Nedvědici na Brněnsku odstraňovali ze silnice spadlý telekomunikační sloup, v Příměticích na Znojemsku zajistili uvolněné plechy na střeše bytového domu a v Nýrově na Blanensku zajistili uvolněné stany,“ uvedl Příkaský.

Zdroj: info.cz

Kolem půlnoci zachraňovali hasiči společně s vodními záchranáři posádku čtyřčlenného člunu na hladině Nových Mlýnů u Pasohlávek. „Nemohli dopádlovat ke břehu, tak si zavolali pomoc. Nikdo nebyl zraněn, všichni byli v pořádku,“ dodal mluvčí Příkaský.

Zdroj: brnensky.denik.cz

Bouřka na jižní Moravě nejvíc škodila na území Blanenska a Znojemska mezi 23:00 pátečního večera do 03:00 sobotního rána. Dopoledne budou hasiči odstraňovat další popadané stromy na menších silnicích nebo cyklostezkách.

Zdroj: brnensky.denik.cz

V Královéhradeckém kraji měli hasiči hlavně k polámaným stromům spadlým na silnice přes 50 výjezdů, řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Při bouřích nebyl nikdo zraněn.

Zdroj: brnensky.denik.cz

Na Rychnovsku hasiči zasahovali také. „Někde na silnici popadalo i více stromů najednou. Mezi obcemi Mokré a Přepychy stromy na silnici uvěznily jedno auto,“ řekla mluvčí. Ve Slatině nad Zdobnicí strom spadl na rodinný dům a poničenou střechu hasiči zakryli.

Share