«Bude nám všem moc chybět» : Kritička a výrazná tvář české módy Františka Čížková opustilа nás

Byla to osobnost, která se vyznala ve světě módy nejlépe. Pod její kritiku se dostala řada českých celebrit. Už však z jejích úst neuslyšíme ani slovo. Její život skončil.

.

Na jejím oficiálním facebookovém profilu bylo hlášeno, že Františka zemřela.

„Bude nám všem moc chybět hrdinka, bojovnice, nekompromisní módní guru, navždycky svá, navždycky v našich srdcích….“ bylo tam napsáno.

.

Františka Čížková byla publicistkou, novinářkou a legendou módního světa. Ale nemohla se už bránit dlouhé a těžké nemoci.

.

Její články, které psala pro Blesk a pro Módní policii, patřily mezi nejoblíbenější a nejčtenější. Právě v těchto článcích se diskutovalo o módním stylu celebrit, kde hodně kritizovala.

Také novinářka psala rubriku s názvem Očima Františky Čížkové. V těchto článcích už popisovala důležité společenské události.

.

Informoval o smrti publicistky její syn Martin. Dlouho bojovala s rakovinou.

I přes strašlivou nemoc ale Františka pracovala s maximálním nasazením. Pokud měla volno, snažila se ho trávit s rodinou.

.

Také, web pro který pracovala, prohlásil, že připravovala na zveřejnění svou autobiografickou knihu To jsem já, Františka. Ať odpočívá v pokoji!

Share