Kvůli fotografii: 19letá modelka se rozhodla plavat se žraloky a pořídit skvělé fotky

Instagramova modelka z Kalifornie Katarina Zarutsky se během dovolené na Bahamách rozhodla vyfotit ve společnosti žraloků muškátů.

A přestože jsou tito predátoři považováni za téměř neškodné pro člověka, jeden z nich náhle napadl dívku. Na konci se ukázalo, že je to, co je potřeba, jako je rána, která musela být léčena déle než jeden den.

.

Katharina Zarutska, devatenáctileta modelka Instagramu z Kalifornie, vyprávěla o incidentu se žraloky na Bahamách. Dívka od 14 let nyní studuje mezinárodní obchod a ošetřovatelství na University of Miami.

Ve svém volném čase Katarina cestuje.

.

Dívka šla na Bahamy asi před měsícem se svým přítelem a jeho rodinou. Tam také nemohla odolat pokušení pořídit skvělé obrázky.

Výlet by zůstal pro Katarinu již známý výlet s pláží, oceánem a focením, ale vše se jednoho dne změnilo. Když se dívka vrátila z oběda, všimla si, že se v žilách hnízdících žraloků chlupává voda.

Studentka předtím viděla obrázky na Instagramu, kde lidé plavali bok po boku s predátory, a proto se rozhodla, že není v nebezpečí.

Zčásti měla pravdu: žraloci chůvy, píše webová stránka o cestování Exuma, jsou pro lidi skutečně považováni za téměř neškodné a turisté se na Bahamách často koupají vedle nich.

A přestože příbuzní jejího přítele byli vůči této myšlence skeptičtí, Katarina stále šla do vody. Zdálo se, že v prvních vteřinách žraloci nevěnovali dívce žádnou pozornost, a byl získán dobrý výstřel.

.

„V okamžiku však jeden z predátorů popadl její ruku a odtáhl ji dolů“, píše NBC News.

„Žralok měl v ústech zápěstí a já jsem cítila, jak jí zuby klesaly do mé ruky.“

Přesto nepanikařila, ale vytáhla ruku z úst dravce, pak trochu plavala, postavila se na nohy a zvedla zápěstí vysoko nad vodu a držela ránu tak, aby krev nepřitahovala jiné žraloky.

.

Když Katarina vystoupila ze zadní vody, okamžitě šla do nejbližší nemocnice, kde byla její ruka umytá a ovázaná. Poté se dívka obávala možné infekce a odešla na Floridu, kde ji lékaři znovu vzali do rány.

Takto vypadala ruka po zákroku.

Majitel přístavu nedaleko od místa, kde Katarina plavala, uvedl, že v blízkosti je nápis, který varuje rekreanty před žraloky.

Podle tohoto muže s největší pravděpodobností k incidentu došlo, když se dravci dostali ven, aby se nakrmili, a natažené paže a prsty dívky se pro ně mohly svádět.

„Tato zvířata jsou považována za dost pokornou, ale čas od času se kousnou. K tomu obvykle dochází, když si berou ruce nebo prsty na kousky jídla,“ vysvětlil Michael Hocher.

V případě Katariny se u ní objevila vyrážka, která také užívala četná antibiotika, protože v ústech žraloka žije mnoho bakterií.

Dívka se obávala, že incident by nepříznivě ovlivnil její kariéru modelování, ale nic se nestalo. Navzdory dlouhému zotavení z kousnutí, blogger neobviňuje dravce za incident.

„Žraloci jsou divoká zvířata a byla to nepředvídatelná situace.“

Share