„Celý život bude muset Veronika Gajerová splácet dluhy“ : S touto úrovní příjmu potřebuje více než 80 let života

Všichni se chtějí vrátit své peníze, které předtím někomu půjčili. Toto přání je naprosto pochopitelné. Ale ne vždy dlužníci mohou vrátit to, co vzali.

Veronika Gajerová tak nemohla splácet své dluhy a musela vyhlásit osobní bankrot. Jen čekala na rozhodnutí úřadů a oni to schválili v její prospěch.

1

Nyní herečka bud zaplatit 6 308 korun měsíčně. Aby zaplatila pouze dluhy, bude to trvat 65 let, a pokud bude brát v úvahu všechny pokuty a provize, bude to trvat více než 80 let.

Veronika si půjčovala peníze asi pro všechny potřeby, na dovolenou, na jídlo pro děti atd. Vznikla tak obrovská suma.

2

„Vy si něco půjčíte a úroky vám udělají strašný splátky. Pak jen doplácíte na ně a už nejste schopni splácet lidem, kterým byste to chtěla dát“ popsala svou situaci Gajerová.

Velmi se stydí, zejména před svými kolegy, kterým nemůže vrátit peníze.

3

„Nejvíc mě mrzí to, že mé kolegyně mohou mít pocit, že jsem to udělala úmyslně, ale šlo to tak rychle“ přiznala herečka.

Poté si musela najít advokáta a byla nucena vyhlásit osobní bankrot.

4

Celkem dlůží Veronika třiceti osmi věřitelům. Vzhledem k tomu, kolik by měla dát každému z nich, je to velmi smutná situace… konkrétně 4 915 952 koruny.

Měla však štěstí, že jí úřady rozuměly. Její čistý příjem, který dostává v divadle, je sedmnáct a půl tisíce korun. Takže 6308 korun je 36 procent jejího platu, a to není málo.

5

„Dlužnici jsou dále nepravidelně vypláceny tantiémy za uměleckou činnost“ bylo napsáno v dokumentu o jejích dluzích. Těmito penězi také musí splácet dluhy.

Těch peněz však stále není mnoho, za pět let to bude tři sta tisíc korun. To je malá část toho, co je třeba dát.

Sama herečka obviňuje ze svých problémů svého bývalého partnera režiséra Petra Kracika. Pak Petr odešel za jinou herečkou Terezou Kostkovou.

6

Tak například dluží herečce Barboře Nerušilové 380 tisíc korun.

Svým kolegům musí herečka dát Daniele Choděrové 383,5 tisíce, Věře Nerušilové 117 tisíc, Daně Morávkové 37 tisíc. Režisérovi Jaroslavovi Brabcovi dluží 122 tisíc korun.

Share