Češi nevěnovali pozornost omezení vlády a koronaviru : „Chodí skupiny i po deseti a více lidech, už při chůzi si polovina lidí sundává roušky“

Stalo se tak už v sobotu, že se někteří lidé rozhodli porušit nařízení, které zavedla vláda. Rozhodli se, že zákaz volného pohybu venku není pro ně.

Stát už několikrát žádal lidi, aby byli doma, a odložil trochu na později některé své věci, například sport, odpočínek v přírodě, grilování atd. Jsou ale tací, kteří tato pravidla porušují, takže policie v sobotu byla zaneprázdněná.

V sobotu bylo pěkné počasí, svítilo sluníčko a někteří lidé se rozhodli, že si od domácí izolace odpočinou.

Proto se několik lidí rozhodlo cestovat a navštívit vesnici Želízy, která je blízko Mělníka ve Středočeském kraji.

1

Vesničané si už zvykli, že k nim neustále přijíždějí turisté. Jsou tam Čertovy hlavy, umělecká díla ze skal. To je to, co nejčastěji přitahuje lidi, aby přijeli do této vesnice.

2

Ale není třeba cestovat, když se šíří epidemie koronaviru po celé zemi. Vláda zavedla taková přísná omezení, protože to má jasný důvod.

Místní přiznávají, že k nim stále jezdí turisté. Málokdo se bojí koronaviru.

3

„Chodí skupiny i po deseti a více lidech, už při chůzi si polovina lidí sundává roušky. O tom, že nechají auto na zákazech vjezdu, ani nemusím mluvit“ pověděla paní Jana z vesnice.

Místní začali fotit parkoviště plná aut a vystavovat tyto fotografie na internetu. Navíc je to unavilo a zavolali policii.

Ale jakmile turisté viděli policisty, všichni okamžitě začali nosit roušky a chovat se jinak a dodržovat určitou vzdálenost.

Mezitím se v Praze všichni také rozhodli vyjít do parků a projít se, nadýchat se čerstvého vzduchu.

„Riegráče, dnes 16:00. Ještě jednou: prosím, zkusme ta pravidla dodržovat“ řekl Dominik Feri na svém Instagramu. Zveřejnil fotku, jak lidé odpočívali v Riegrových sadech.

4

Lidé v Krkonoších se také aktivizovali, museli i záchranáři a Horská služba zachraňovat jednoho člověka, který spadl u Studniční hor.

Také v Krkonoších se někdo rozhodl sjet autem sjezdovku na Klínovci. Nic dobrého z toho nevyšlo.

5

Na autě nebyla značka, policie proto po muži stále pátrá.

6

7

Share