Češi se dočkali prvního sněhu: Meteorologové předpovídají i přízemní mrazíky

Meteorologové předpovídají, že chladné počasí bude v Česku až do konce týdne. Očekávají se deště a v některých částech země bude sněžit. Píše o tom web TN.cz.

V pondělí bude podle Českého hydrometeorologického ústavu zataženo až oblačno, očekávají se přeháňky a deště. Počasí se večer mírně zlepší. Teploty přes den dosáhnou 14 stupňů Celsia.

Počasí v úterý bude podobné, nad 1200 metrů se však očekávají smíšené srážky, může také sněžit. Teploty v noci budou 8 až 4 stupně, přes den mohou dosáhnout 14 stupňů.

Ve středu odpoledne bude o něco tepleji, teploty se budou pohybovat mezi 7 až 15 stupni, v noci ale klesnou na 7 až 3 stupně.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Odborníci z Katedry fyziky atmosféry Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy předpokládají, že na některých místech mohou teploty klesnout až k 1 stupni Celsia, a tak mají udeřit přízemní mrazy. To by mohlo poškodit vegetaci.

Ve čtvrtek bude polojasno až jasno, ráno lze na některých místech očekávat mlhy. Teploty se budou přes den pohybovat mezi 12 až 16 stupni, v noci však mohou klesnout až k 2 stupňům a na některých místech dokonce k nule.

V pátek ráno bude počasí podobné, odpoledne se ale teploty mohou vyšplhat až k 17 stupňům.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

O víkendu bude o něco tepleji. Teploty v noci se budou pohybovat mezi 7 až 3 stupni, přes den mohou být 15 až 19 stupňů.

https://twitter.com/CHMUCHMI/status/1571728510103830528

PSALI JSME: PETR FIALA VYZVAL SPOLUOBČANY, ABY ROZUMNĚ HOSPODAŘILI S ENERGIEMI: „SPOLEČNĚ PRACUJEME NA TOM, JAK KRIZI CO NEJLÉPE VYŘEŠIT“

PŘIPOMÍNÁME: „VY JSTE NÁS PŘIVEDL DO BÍDY“: FIALA SE SETKAL SE SVÝMI ODPŮRCI, KTERÝM ODPOVĚDĚL NA JEJICH KRITIKU

Share