“Češi žádají navštívit Německo”: Udělali společnou procházku podél hranice

2.května sousede z Čech a Saska udělali malou společnou procházku poblíž Ostrova u Tisé, podél Česko- německé hranice. Požádali vládu ČR a Německa, aby pro obyčejné občane otevřely hranici.

.

Lidi byli motivovaní tím, tmě neměli žádnou možnost se uvidět s přáteli a rodinami. Procházku udělala skupina přátel z příhraničního města.

“Moc nám chybí osobní kontakt, který žádná sociální síť nevymění. Chtěli jsme také zjistit stav našich sousedů na druhé straně hranice”, – řekl jeden z organizátorů procházky Jan Kvapil.

.

Účastníci procházky říkají, že karanténa a zavření hranici narušuje vztahy mezi lidmi. “Všichni jsme myslíme, že je to nesmyslnost, hranici musejí být otevřenými”, – dodal Kvapil.

.

Žádají o otevření hranic, protože si mysli, že koronavirus je zničeny, a situace s nim není obtížná v Česku a Sasku.

.

Lidi procházeli se v Krušných horách, a přes hranici pili, a zpívali českou a německou verzi titulní písně seriálu Včelka Mája.

.

“Nakonec staří kamarádi se potkali. Vztahy mezi Německém a Českém jsou křehké, kvůli tomu se snažíme podporovat našich sousedů, abychom se nevrátili o několik let zpátky”, – dodal Kvapil.

.

Setkávání na česko-německé hranice bude se opakovat. Skupina plánuje se setkat za dva týdny. “Budeme to dělat, dokud se hranice neotevřou”, – ukončil Kvapil.

Share