Česko hlásí 434 případů nákazy novým koronavirem : Vláda se dnes ráno opět sejde kvůli boji s koronavirem

V České republice je již 434 potvrzených případů infekce koronavirem, řekl premiér Andrei Babiš po schůzce vlády, která se koná každý den.

První tři případy potvrzené infekce koronavirem v zemi se objevily 1. března, všechny pocházející ze zahraničí. Bylo provedeno více než 6 600 testů, které ukazují, že většina nových případů je místního nebo neznámého původu.

.

Úřady také říkají, že první tři lidé jsou z tohoto onemocnění plně zotaveni, ale další tři pacienti infikovaní koronavirem jsou ve velmi vážném a kritickém stavu.

Na konci minulého týdne ministerstvo zdravotnictví vytvořilo speciální web, který dvakrát denně aktualizuje situaci v oblasti choroby COVID-19. Ve formě grafů a tabulek můžete vidět nejnovější data.

https://twitter.com/adamvojtechano/status/1239627319289020416

Například za poslední dva dny se počet infikovaných osob zdvojnásobil, je patrné, že v nich dominují muži, jich je více než polovina, 221, většina žije v Praze.

Stejně jako v jiných zemích virus postihuje nejvíce starší občany – děti a mládež do 24 let – nejméně postiženou kategorii populace. Většina pacientů v České republice podstoupila lehký COVID-19.

.

Vážnější onemocnění bylo hlášeno u pěti starších lidí, nejzranitelnější skupiny. Lidé, kteří žijí v domovech pro seniory, nebudou moci opustit své domovy a nebudou jim povoleni hosté.

Vláda navíc doporučuje, aby lidé starší 70 let neopouštěli domov.

.

Premiér Babiš uvedl, že vláda chce také postavit dvě nemocnice, které budou bojovat s koronavirem.

„Budou to Nemocnice Na Homolce v Praze a Nemocnice sv. Anny v Brně,“ uvedl premiér a dodal, že jejich kapacita bude až 300 lůžek.

Koncem minulého týdne se novináři dozvěděli o několika případech, kdy lidé se symptomy nemoci šli k lékaři, ale nejen dostali pomoc, ale nebyli ani testováni na koronaviru.

Jeden muž byl poslán domů z nemocnice hromadnou dopravou. Dříve se podobný příběh stal i u několika studentek, které do České republiky přišly z Itálie.

Vláda se dnes ráno opět sejde na mimořádném zasedání kvůli boji s koronavirem.

Share