Chůva se emocionálně připoutala ke kočce, a proto ji ukradla z bytu, kde pracovala

Kočka jménem Tygr byla odcizená chůvou Rebeccou Katzovou poté, co jí majitelé řekli, že chtěli zvíře uspat kvůli jeho problémům s chováním.

Zdroj: fatelines.net

Patnáctiletá kočka se stala důvodem, proč se Katzová rozhodl spáchat zločin. „Jsem připravena jít do vězení a spát se šváby kvůli tomu, že toto zvíře má právo na život“, řekla žena novinářům.

Problémy se zdravím

Rebecca pracovala v New Yorku u Julií a Russella Bermanových. Byla chůvou jejich dětí. V rodině její zaměstnavatelů bydlela kočka, ke které se Katzová velmi připoutala. Podle slov třicetileté ženy, Julie plánovala uspat zvířátko kvůli jeho zdravotním problémům. Rebecca chtěla si zvíře adoptovat, aby ho zachránila, ale majitelka jí ho odmítla dát. Pak chůva si vymyslela plán únosu.

Odkaz

Než Rebecca utekla s kočkou, zanechala svým zaměstnavatelům lísteček s odkazem, který obsahoval následovné: „Nemohu dovolit smrt domácího mazlíčka.“ V reakci na to obdržela zprávu od Julie: „Neměla jste právo si ji brát, vraťte kočku, jinak volám na policii“.

Zdroj: fatelines.net

Žena dodržela slovo a brzy ohlásila incident na policii se slovy, že Tygr má hodnotu 500 dolarů.

Návrat

Podle úředníků přišla Katzová na stanici sama, protože se cítila provinile. Kočku sebrali z jejího domu a vrátili Bermanům. Majitelé zvířete uvedli, že chtěli uspat svého mazlíčka, protože v posledních měsících trpěl bolestí.

Zdroj: fatelines.net

„Konec konců, pokud změnili názor a plánují mu poskytnout řádnou péči a opravdovou lásku, tak Tygr vyhrál a můj skutek stál za to. Pokud ale kočku pošlou na eutanazii, společnost je může vnímat tak, jak si to doopravdy zaslouží“, řekla Katzovová při rozhovoru s reportéry NBC News.

Jaký máte názor na tento příběh? Měla chůva pravdu?

Share