Co potřebujete jíst, když je vám nad 50 let: stravovací návyky, které vašemu tělu prospějí

V závislosti na věku, naše tělo potřebuje určité živiny. Například v dětství potřebujete více mléka pro růst a posílení kostí. V průběhu let je stejně důležité, co jíte, zejména u žen ve věku 50 let a starších.

3 jednoduché stravovací zvyky pro ženy nad 50 let.

Jídlo/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

1.Odborníci na výživu se domnívají, že třetina žen s věkem trpí osteoporózou. Chcete-li se chránit před tímto obtížně léčitelným onemocněním, musíte jíst potraviny s vápníkem. Mléčné výrobky by proto měly být na prvním místě. Pokud nesnášíte laktózu, vyzkoušejte rostlinné náhražky a špenát.

Jídlo/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

2.Svalová slabost se často vyskytuje u žen po 50 letech. Existuje mnoho potravin, které jsou bohaté na bílkoviny. Kromě masa nebo jiných živočišných produktů existuje několik proteinových alternativ, jako je sója, ořechy, semena a fazole.

Jídlo/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

3.Chcete mít s věkem krásné vlasy, zdravou kůži a odolný nervový systém? Tak věnujte pozornost vitamínu B12. Je v játrech, hovězím, vepřovém, jehněčím krůtím mase a ve vejcích. Vegani ho mohou získat z potravinových kvasnic a vitaminizovaného rostlinného mléka.

Jídlo/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: DAGMAR HAVLOVÁ PŘEKVAPILA: HEREČKA LEŽELA NA SCHODECH A PTALA SE FANOUŠKŮ NA NOUZOVÝ VÝCHOD

PŘIPOMÍNÁME: TAŤÁNA KUCHAŘOVÁ A JEJÍ NOVÁ LÁSKA: JAK REAGOVALA PÍSAŘOVICOVÁ NA ZPRÁVU O NOVÉM VZTAHU EXMANŽELKY SVÉHO PARTNERA

Share